Iš ciklo „Sugrįžimai“. P.Jankavičius


Iš ciklo „Sugrįžimai“. P.Jankavičius (Foto: D. Šulcas, M. D. Schmidt)
Iš ciklo „Sugrįžimai“. P.Jankavičius (Foto: D. Šulcas, M. D. Schmidt)
Šią savaitę gimnaziją aplankė ir visą savaitę bendrabutyje gyveno buvęs gimnazistas Povilas Jankavičius. Povilas gimnaziją lankė prieš devyniolika metų. Šiuo metu jis atvyko į Vokietiją dalyvauti tarptautinėse automobilių lenktynėse Prancūzijos taurei laimėti. Čia jis bandys skinti laurus „Mitjet“ serijos automobiliu.

Povilas Jankavičius susitikime su mokiniais pademonstravo sportinį automobilį ir jo galimybes, papasakojo apie automobilių sporto plonybes. Jis kalbėjo ir apie tai, kaip tapo lenktynininku, atsakė į mokinius dominančius klausimus, prisiminė laikus, kuomet mokėsi mūsų gimnazijoje.

Povilas lenktynininko karjerą pradėjo dar būdamas vaiku. Dešimtmetis 1996 metais tapo Lietuvos kartingo vicečempionu. Nuo šešiolikos metų pradėjo dirbti sportinių automobilių techniku pas tėtį, tuo metu žinomą Lietuvoje lenktynininką Paulių Jankavičių, 2000 metų Lietuvos ralio čempioną. Kiek vėliau P. Jankavičius darbavosi lenktynių komandoje su sportiniais automobiliais „Radical Sportscars“, Lietuvoje vadovavo nuosavai kartingo komandai “One Racing”. Šiuo metu jis dirba “Arctic Energy” komandos techniniu direktoriumi ir pats dalyvauja varžybose. Jis lenktyniauja pagal specialius reikalavimus paruoštais automobiliais “Mitjet”. Komanda “Arctic Energy” yra oficialus sportinių automobilių distributorius Baltijos šalyse ir Rusijoje.

Plačiau apie Povilą Jankavičių galima pasiskaityti https://www.jankavicius.com/story.html (naujas langas, LINK)

Šia informacija pradedame renginių ciklą „Sugrįžimai“. Šiame skyrelyje bus rašoma apie susitikimus su buvusiais gimnazijos mokiniais, pasakojimą apie juos. Čia galėsite skaityti jų prisiminimus apie gimnaziją ir kitas įdomybes.

Edmundas Jankūnas


Iš ciklo „Sugrįžimai“. P.Jankevičius (Foto: D. Šulcas)
Iš ciklo „Sugrįžimai“. P.Jankavičius (Foto: D. Šulcas)

Iš ciklo „Sugrįžimai“. P.Jankevičius (Foto: D. Šulcas)
Iš ciklo „Sugrįžimai“. P.Jankavičius (Foto: D. Šulcas)