Lietuvos Respublikos ūkio ministro vizitas


Lietuvos Respublikos ūkio ministro vizitas (Foto: M.D.Schmidt)
Lietuvos Respublikos ūkio ministro vizitas (Foto: M.D.Schmidt)
Rugsėjo 15 d. Vasario 16-osios gimnaziją aplankė LR ūkio ministras Virginijus Sinkevičius. Renhofo pilies salėje jis susitiko su gimnazijos darbuotojais, mokiniais, jų tėveliais ir Vokietijos lietuvių bendruomenės atstovais.
Ministrą V. Sinkevičių pasveikino gimnazijos direktorė Janina Vaitkienė, atskubėjusi iš savanorystės dienos projekto „Mes kažką nuveiksime“. Savo sveikinimo kalboje ji džiaugėsi sparčiai tobulėjančia Lietuva ir pabrėžė, kad „tik kartu mes galime dar daug nuveikti tėvynės labui“. Vokietijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Alfredas Hermanas trumpai papasakojo Renhofo pilies istoriją, kalbėjo apie šalies bendruomenių ir lituanistinių mokyklėlių veiklą.

Ministras ragino klausytojus grįžti į Lietuvą, nes, pasak jo, tai puki valstybė norintiems kurti ir siekti karjeros aukštumų. Jis akcentavo, kad labai svarbu nenusigręžti nuo Lietuvos ir „nenukirpti“ savo šaknų. Vėliau V. Sinkevičius noriai atsakinėjo į susitikimo dalyvių klausimus.

Svečius į pažintinę ekskursiją po Renhofo pilį ir gimnazijos bei jos bendrabučio erdves pakvietė dešimtokai Smiltė Lekavičiūtė ir Arnas Parniauskas. Vizito pabaigoje LR ūkio ministras pasirašė gimnazijos svečių Garbės knygoje.

A.D.


Lietuvos Respublikos ūkio ministro vizitas (Foto: M.D.Schmidt)
Lietuvos Respublikos ūkio ministro vizitas (Foto: M.D.Schmidt)