Lituanistinių mokyklėlių pažintis su Vasario 16-osios gimnazija


Lituanistinių mokyklėlių pažintis su Vasario 16-osios gimnazija (Foto: A. D'Elia)
Lituanistinių mokyklėlių pažintis su Vasario 16-osios gimnazija (Foto: A. D’Elia)

Rugsėjo 22 d. Renhofo pilyje vyko Vokietijos lituanistinių mokyklėlių mokslo metų pradžios šventė. Renginį organizavo VLB Tarybos ir valdybos narė švietimo reikalams dr. Sandra Petraškaitė-Pabst.

Pilies salėje gausiai susirinkusius svečius pasveikino gimnazijos direktorė Janina Vaitkienė ir VLB pirmininkas Alfredas Hermanas. Rugsėjo 22-ąją yra gimęs vienas žymiausių Lietuvos kompozitorių ir dailininkų Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, todėl iš Druskininkų kilusi pianistė Guoda Gedvilaitė renginio pradžioje pagrojo tris M. K. Čiurlionio preliudus.

Frankfurto lituanistinės mokyklėlės „Ąžuoliukas“ mokiniai su savo vadovėmis žiūrovus nustebino nuotaikingu spektakliu „Kabaldakšt pas kaimynus“. Po jo kartu su publika „ąžuoliukai“ padainavo linksmą dainelę. Baltų vienybės dienai skirtos dainos skambesys nuvilnijo per visą salę.

Po spektakliuko Vasario 16-osios gimnazijos erdves svečiams aprodė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Asta D`Elia. Naujai išdažytame lietuvių kalbos kabinete mokytoja mažiesiems ir jų tėveliams vedė pamoką „Taip gimsta pasaka“. Stropiems ir aktyviems mokiniams po užsiėmimo buvo įteiktos saldžios dovanėlės.

Iki kitų susitikimų!

A.D.


Lituanistinių mokyklėlių pažintis su Vasario 16-osios gimnazija (Foto: A. D'Elia)
Lituanistinių mokyklėlių pažintis su Vasario 16-osios gimnazija (Foto: A. D’Elia)

Lituanistinių mokyklėlių pažintis su Vasario 16-osios gimnazija (Foto: A. D'Elia)
Lituanistinių mokyklėlių pažintis su Vasario 16-osios gimnazija (Foto: A. D’Elia)