Jungtinių Tautų Organizacijos darbo simuliacija „SiegMUN 2018“

SiegMUN 2018 (Foto: V. Čemeškaitė)
SiegMUN 2018 (Foto: V. Čemeškaitė)

Dalyvavimas projekte SiegMUN mūsų mokyklos mokiniams jau tapo beveik tradicija.
Šiais metais Jungtinių Tautų Organizacijos darbo simuliacija vyko lapkričio 14–17 dienomis. Joje dalyvavo Irmantė Dauginaitė (11 kl.), Vėjūnė Čemeškaitė (11 kl.), Ancelina Domniku (11 kl.), Emilis Sadrejevas (11 kl.), Anna Diehlmann (13 kl.) ir Vanessa Plischek (13 kl.).

Trečiadienio rytą aštuoniese, lydimi praktikantės Ignės Vrubliauskaitės ir anglų kalbos mokytojo Jens Zorn, išvykome į Zygeno universitetą. Po registracijos dalyvavome seminare, kurio metu ruošėmės kitos dienos posėdžiui. Ketvirtadienio rytą visi kartu su kitais projekto dalyviais dalyvavome atidarymo ceremonijoje, kuri vyko Geisveido rotušėje. Atidarymo ceremonijos metu dalyvius sveikino komiteto nariai ir miesto mero pavaduotoja. Taip pat kviestinis svečias, tikras Jungtinių Tautų delegatas, kurio pranešimas nustebino ir privertė susimąstyti kiekvieną iš mūsų.

Mes visi buvome Žmogaus teisių tarybos komiteto delegatai ir diskutavome apie priverstines nepilnamečių vedybas, ieškojome šios pasaulinio lygio problemos sprendimų. Paskutinę dieną išvadas turėjome pristatyti komisijai. Visi atstovavome skirtingoms, iš anksto pasirinktoms, valstybėms. Prieš prasidedant projektui domėjomės pasirinktos šalies valdžia, problemomis ir rinkome svarbią informaciją. Sunkiausia buvo tai, jog turėjome reikšti ne savo nuomonę, o ginti savo atstovaujamos šalies interesus ir sprendimus atlikti būtent taip, kaip atliktų tos valstybės valdžia.

Po posėdžių dalyvavome įvairiose aktyviose veiklose, skirtose projekto dalyviams. Visi kartu žaidėme boulingą, tuomet turėjome galimybę užmegzti tarptautinius ryšius ir rasti naujų draugų.

Projektas SiegMUN 2018 mums, kaip delegatams, buvo tikrai sėkmingas. Beveik kiekvienas iš mūsų sakė bent po vieną kalbą, visi kartu dalyvavome sprendimų ruošime ir sužinojome daug naujų dalykų tiek apie atstovautas šalis, tiek apie Jungtinių Tautų Organizacijos darbą.

Labai dėkojame anglų kalbos mokytojui Jens Zorn, kad kaip ir kiekvienais metais mus lydėjo, daug patarė bei padėjo projekto metu. Ir, žinoma, dėkojame Tėvų fondui už kelionės finansavimą.

Vėjūnė Čemeškaitė

SiegMUN 2018 (Foto: V. Čemeškaitė)
SiegMUN 2018 (Foto: V. Čemeškaitė)
SiegMUN 2018 (Foto: V. Čemeškaitė)
SiegMUN 2018 (Foto: V. Čemeškaitė)
SiegMUN 2018 (Foto: V. Čemeškaitė)
SiegMUN 2018 (Foto: V. Čemeškaitė)