Gimnazijos tautinių šokių ansamblis Frankfurte

Gimnazijos tautinių šokių ansamblis Frankfurte (Foto: A. Ručienė)
Gimnazijos tautinių šokių ansamblis Frankfurte (Foto: A. Ručienė)

Lapkričio 17 d. mūsų gimnazijos tautinių šokių ansamblis dalyvavo Frankfurto šeštadieninės mokyklėlės „Ąžuoliukas“ edukacinėje programoje „ Lietuvių tautinis kostiumas“. Ją organizavo lituanistinės mokyklėlės vadovė Nijolė Balčiūnienė.
Renginio metu penkių etnografinių Lietuvos regionų tautinius kostiumus pristatė tautodailininkė iš Lietuvos Asta Vandytė. Tautinio kostiumo kūrėja pasakojo, kokie yra regioniniai kostiumų ypatumai, esminiai skirtumai, spalviniai deriniai. Menininkė supažindino su galvos apdangalais, prijuosčių raštais, juostų įvairove bei jų gamybos būdais.

Gimnazijos šokėjai buvo pasipuošę Aukštaitijos ir Mažosios Lietuvos tautiniais kostiumais, kuriuos pristatė šokdami populiarius lietuvių liaudies šokius. Gimnazistai renginio dalyvius mokė šokių žingsnelių ir kvietė visus suktis bendrame rate.

A.Ručienė