Kūrybiškumas, emocionalumas ir vidinė laisvė – džiazo festivalis „Rennhof Jazz 2018“

Kūrybiškumas, emocionalumas ir vidinė laisvė – džiazo festivalis „Rennhof Jazz 2018“ (Foto: A. D'Elia)
Kūrybiškumas, emocionalumas ir vidinė laisvė – džiazo festivalis „Rennhof Jazz 2018“ (Foto: A. D’Elia)

Lapkričio 16-osios vakarą ketvirtą kartą vyko tradiciniu tapęs jaunųjų muzikų festivalis „Rennhof Jazz 2018“. Gimnazijos direktorė Janina Vaitkienė pasveikino gausiai susirinkusius žiūrovus ir garbius vakaro svečius: Bergštasės apskrities viršininko pavaduotoją Heinz Klee, Lampertheimo miesto magistrato narį Gottlieb Ohl, LR Garbės konsulę Eva Dude ir buvusį LR Garbės konsulą Achim Naumann.
Mokyklos vadovė džiaugėsi, kad šiame džiazo renginyje kartu muzikuoja skirtingų kartų atstovai. Savo sveikinimo kalbose visi festivalio svečiai pabrėžė, kad džiazas įkūnija kūrybiškumą, emocionalumą ir vidinę laisvę. Klausytojai gyrė aukštą atlikėjų meninį lygį.
Renginį puikiai pradėjo Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos atlikėjos (vadovė Erlanda Tverijonienė). Pilies salę drebino džiazo grupė „Die Original Bluetenweg Jazzer“ iš Bensheimo. Muzikantai prisipažino, jog yra groję ne tik koncertų salėse, bet ir traukinyje bei lėktuve. 11.000 metrų aukštyje jie grojo 2009 metais skrisdami koncertuoti į Lietuvą.

Po pertraukos džiazo muzikos garsais Renhofo pilį užliejo Vasario 16-osios vokalinis ir instrumentinis ansamblis (vadovas Gintaras Ručys). Penktokė Monika Lėja Poviliūnaitė dainavo dainą „Vilniaus stogai” ir savo drąsa bei nuostabiu balsu užkariavo žiūrovų širdis.
Renginį vainikavo vokalinės grupės „Color Jazz“ pasirodymas. Jaunieji atlikėjai su savo vadovu Artūru Noviku, jau ne pirmą kartą viešinčiu ir koncertuojančiu mūsų gimnazijoje, taip pat pakerėjo publiką ir sulaukė gausių plojimų.

A.D.