Vasario 16 gimnazijos pristatymas Vilniuje, Rotušės aikštėje

Vasario 16 gimnazijos pristatymas Vilniuje, Rotušės aikštėje (Foto: E. Jankūnas)
Vasario 16 gimnazijos pristatymas Vilniuje, Rotušės aikštėje (Foto: E. Jankūnas)

Tyliais žingsneliais artėja Kalėdos, švelniai mirksi pirmojo Advento žvakutės liepsna, tačiau mintyse vis dar gyvi praėjusios vasaros aidai ir atsiminimai.
Liepos 1-ąją Vilniuje Rotušės aikštėje Pasaulio Lietuvių Bendruomenė pakvietė į renginį „100 Lietuvos veidų – SUJUNKIME LIETUVĄ“. Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui paminėti skirtoje šventėje pirmą kartą vienoje vietoje susirinko 30-ies lietuvių bendruomenių iš skirtingų pasaulio šalių ir Lietuvos tautinių bendrijų atstovai. Šventinio paviljonų miestelio atstovai pristatė savo veiklą, kvietė arčiau susipažinti, bendrauti.

Viename šio miestelio paviljone prisistatė ir Vokietijos Lietuvių Bendruomenė kartu su Vasario 16-osios gimnazija. Ypatingas akcentas buvo gimnazijos stendas ir daug dėmesio sulaukęs filmas–interviu su buvusiais gimnazistais, šiandien reikšmingais visuomenės veikėjais.

Vasario 16-osios gimnazijos direktorės pavaduotoja Irena Sattler, gimnazijos mokytoja Marytė Dambriūnaitė-Šmitienė, bendrabučio auklėtojai Raimunda ir Edmundas Jankūnai bei Kuratorijos pirmininkė Rasa Weiß nuo pat ryto paviljono lankytojus supažindino su gimnazija, jos istorija, įstojimo galimybėmis. Susidomėjusiems dalino lankstinukus apie gimnaziją, mokymosi ir gyvenimo sąlygas bendrabutyje. Smagu buvo sutikti ir į paviljoną užsukusius buvusius gimnazijos mokinius, kurie mielai dalinosi savo patirtimi ir mokyklos laikų atsiminimais.

Šventės metu pagrindinėje scenoje vyko pasaulio lietuvių bendruomenių koncertiniai pasirodymai. Čia Vasario 16-osios gimnaziją šauniu koncertu pristatė gimnazijos dainų ir šokių kolektyvas „Vasaris“, vadovaujamas Audronės ir Gintaro Ručių.

Daug kūrybiškumo ir pastangų, ruošdami gimnazijos pristatymą VLB paviljone, įdėjo gimnazijos Kuratorijos valdyba, jos pirmininkė R. Weiß, Kuratorijos narys Mindaugas Jacinevičius ir jų pagalbininkai.

Kviečiame pažiūrėti filmą–interviu su gimnazijos absolventais.

https://youtu.be/HWaHjHUUGJc

E. Jankūnas