Antra vieta nacionaliniame konkurse „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“

Antra vieta nacionaliniame konkurse „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ (Foto: A. D'Elia)
Antra vieta nacionaliniame konkurse „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ (Foto: A. D’Elia)

Gegužės 10 d. buvo apdovanoti nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatai. Konkurse, kurį organizavo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kartu su Švietimo ir mokslo ministerija, šiais metais dalyvavo 907 šalies istorija besidomintys mokiniai. Iš Lietuvos ir lietuviškų mokyklų užsienyje buvo pateikta daugybė įvairių darbų – rašinių, piešinių, rankdarbių, filmų ir dainų.

Vilniaus mokytojų namų Baltojoje salėje vykusį apdovanojimų renginį šmaikščiai vedė žymi dainininkė Veronika Povilionienė. Laureatus ir jų mokytojus sveikino Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorė Teresė Birutė Burauskaitė, Europos Parlamento narės Laimos Andrikienės patarėjas Valdas Kilpys, partizano Juozo Jakavonio-Tigro dukra Angelė Jakavonytė ir kiti garbingi svečiai. Partizano uniforma vilkintis istorikas dr. Darius Juodis teikė diplomus ir partnerių bei rėmėjų dovanas. Skambėjo konkurso laureatų, aktoriaus Giedriaus Arbačiausko, žurnalisto Alberto Antanavičiaus ir Veronikos Povilionienės atliekamos dainos.

Iškilmingame renginyje dalyvavo mūsų aštuntokė Justė Lenkutytė, laimėjusi antrą vietą, ir gimnazistę konsultavusi lietuvių kalbos ir literatūros bei Lietuvos pažinimo mokytoja Asta D`Elia. Justė konkursui pateikė rašinį apie dipukus (angl. DP – displaced persons) ir „Amerikos balso“ radiją kaip apie neginkluoto pasipriešinimo okupaciniam režimui formą. Medžiagos darbui ji sėmėsi iš interviu su gimnazijos mokytoja Maryte Dambriūnaite-Šmitiene.
Konkurso nugalėtojai bei jų mokytojai turėjo galimybę dalyvauti ekskursijose į LR Seimą, Okupacijų ir laisvės kovų muziejų, pavaikštinėti po kaskart vis gražesnę Lietuvos sostinę. Dėkojame organizatoriams už kvietimą po renginio apsilankyti Vilniaus televizijos bokšte.

A.D.