Brandos atestatų įteikimo šventė

Abitur 2019 – Akademische Feier in der Herz-Jesu-Kirche in Hüttenfeld (Foto: M. D. Schmidt)
Brandos atestatų įteikimo šventė (Foto: M. D. Schmidt)

Birželio 14 d. per iškilmingą ceremoniją net keturiasdešimčiai abiturientų buvo įteikti brandos atestatai. Tokio gausaus būrio jaunuolių, išlaikiusių brandos egzaminus, mūsų gimnazijos istorijoje dar nėra buvę, todėl šventė vyko ypatingoje aplinkoje – Hiutenfeldo Jėzaus Širdies bažnyčioje.

Jaunus žmones, pradėsiančius naują gyvenimo etapą, pirmiausia pasveikino laikinai einanti direktorės pareigas pavaduotoja Irena Sattler ir Vokietijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Alfredas Hermanas. Mokinius laimino katalikų kunigas dr. Virginijus Grigutis ir evangelikų kunigas Reinald Fuhr. Dvasininkai linkėjo įsiklausyti į save ir surasti savąjį kelią.

Gimnazijos Tėvų komiteto pirmininkė Judith Hoerl pasveikino abiturientus ir apdovanojimus už pažangą, gerus mokymosi rezultatus, aktyvią visuomeninę bei socialinę veiklą įteikė Lukui Šošič, Amy Marie Gergenreder ir Jonui Jaksch. Į brandos atestatų įteikimo šventę atvykusi Bergštrasės apskrities švietimo skyriaus direktorė Susann Hertz taip pat pasveikino abiturientus ir pranešė puikų brandos egzaminų bendrą pažymių vidurkį 2,27.

Klausantis mokinių – Kyros Karb, Vanessos Plischek ir Luko Šošič – nostalgiškų atsisveikinimų su gimnazija, ne vieno akyse sužibo ašarų perliukai. Juos juoko ašaromis pakeitė nuotaikinga fizikos ir matematikos mokytojo Dimitrios Kostopoulos kalba. Pedagogas mintimis grįžo į mokyklos suolą ir, įsijautęs į mokinio vaidmenį, pateikė nuotaikingą prezentaciją.

Vyresniųjų klasių vadovė dr. Gabrielle Hoffmann įteikė ilgai lauktus brandos atestatus ir apdovanojimus. Šiais metais 1,0 vidurkį pasiekė Celine Joerns. Dar devynių gimnazistų žinios buvo įvertintos vienetais prieš kablelį. Už ypatingus pasiekimus mokantis chemijos Chemikų asociacijos dovana apdovanotas Fabian Kilian, už puikius rezultatus mokantis fizikos Fizikų draugijos dovanos įteiktos Arvydui Rudzevičiui ir David Werle, o Matematikos draugijos apdovanojimas atiteko Marc Breithaupt. Amy Marie Gergenreder pagerbta už darbą, pateiktą Europos konkursui, o Lukas Šošič – už laimėjimą Taikos vėliavos konkurse.

Renginį dviem kalbomis vedė mokytojos Marija Schaefer ir Patrizia Sauerzapf. Iškilmių ceremoniją lydėjo gimnazistų atliekami kūriniai. Mokiniams akomponavo muzikos mokytojas Gintaras Ručys.

Gimnazijos kieme, po senuoju ąžuolu, pasipuošusius ir laime švytinčius abiturientus, rankose laikančius savo brandos atestatus, sveikino artimieji, mokytojai bei draugai. Prasidėjęs lietus nesugadino puikios šventės ir pakilios nuotaikos.

A.D.