Mūsų gimnazistų debiutas Hopp fondo organizuotame LEGO-Mindstorms robotikos konkurse

Robotikos Konkurso dalyviai (Foto: S. Hofmann)
Robotikos Konkurso dalyviai (Foto: S. Hofmann)

Birželio 25 d. penki 5–6 klasių mokiniai, lankantys Robotikos būrelį Vasario 16-osios gimnazijoje, dalyvavo Hopp fondo kasmet organizuojamame Lego-Mindstorms robotikos konkurse.

Manheimo SAP arenoje vykusiame renginyje dalyvavo mokiniai iš virš dvidešimties skirtingų Bergštrasės apylinkės mokyklų. Kiekvieną komandą sudarė 5 dalyviai, iš kurių bent viena privalėjo būti mergaitė. Šiais metais mūsų gimnazistai konkurse dalyvavo pirmą kartą. Vasario 16-osios gimnazijai atstovavo Johanna (mergaitė, 6 kl.), Noah (5 kl.), Arved (5 kl.), Nils (5 kl.) bei Tauras (6 kl.).

Mokiniams buvo numatyti 2 užduočių vykdymo etapai (vienas ryte, kitas po pietų). Pirmojo etapo metu komandos turėjo taip sukonstruoti bei suprogramuoti robotus, kad jie savarankiškai nuvažiuotų iki spalvotos linijos ir ją pasiekę apsisuktų 180 laipsnių kampu. Pirmojo etapo pabaigoje komisija vertino užduoties įvykdymo taisyklingumą, skyrė balus. Per pertrauką tarp užduočių mokiniai ir visi lydintys asmenys buvo vaišinami pietumis, gaiviaisiais gėrimais, ledais.

Antrajame etape komandos buvo suskirstytos pagal surinktų taškų kiekį. Joms pateiktos skirtingos užduotys: važiavimas spalvota juosta ir, priklausomai nuo spalvų, melodijos grojimas, važiavimas ant pakylos spalvomis nurodytu keliu ir t.t.

Nors mūsų jaunieji robotikos entuziastai nepelnė prizinės vietos, dalyvavimas konkurse jiems buvo savotiška pergalė. Lankantiems būrelį gimnazistams buvo suteikta galimybė petys petin konkuruoti su stipriausiais Bergštrasės robotikos bei IT klasių auklėtiniais. Be to, laikas, praleistas kuriant, testuojant, pasitelkus vaizduotę vėl perkonstruojant robotus, jiems paliko neišdildomą įspūdį. To nepamiršo paminėti ir organizatoriai. Hopp fondo atstovai visiems dalyviams be išimties skyrė prisiminimo dovanas – termosus ar USB atmintukus, padėkos raštus – ir palinkėjo vėl susitikti kitais metais.

Lego-Mindstorms būrelio vadovo R. Lendraičio nuomone, tokiuose konkursuose nėra svarbiausia užimti prizines vietas. Tą pabrėžė ir organizatoriai, neskirdami pernelyg ypatingo dėmesio prizininkams, akcentuodami robotikos bei visos IT sferos svarbą. Anot būrelio vadovo, svarbiausia yra motyvacija skatinti vaikus domėtis IT pasauliu, jo procesais, vystymu bei valdymu. Vasario 16-osios gimnazija nėra orientuota į IT kryptį, tad dalyvavimas pilnavertėmis pajėgomis su stipriausiomis apylinkės mokyklomis savaime tampa savotišku iššūkiu, suteikia pasitikėjimo savimi ir leidžia planuoti dar intensyvesnį mokinių įtraukimą į IT pasaulį.

LR