Kaip sąmoningai pasirinkti profesiją? – Profesinis orientavimas

Mit dem Selbsterkundungstool zum passenden Studium und Beruf (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Mit dem Selbsterkundungstool zum passenden Studium und Beruf (Foto: Dr. G. Hoffmann)

Spalio 18 d. apie galimybes, atsiveriančias po mokyklos baigimo, 11 klasės mokinius informavo Christine Schaefer iš Bensheimo Darbo agentūros. Susitikimą organizavo už profesinį ugdymą atsakinga vyresniųjų klasių vadovė dr. Gabriele Hoffmann.

Vienuoliktokams kompiuterių klasėje buvo trumpai pristatytos įvairios alternatyvos, kur studijuoti ar mokytis baigus gimnaziją. Mokiniai turėjo galimybę dar kartą pamąstyti apie savo norus ir geriau pažinti save. Gimnazistai atliko dalį Darbo agentūros puslapyje siūlomo testo, padedančio įsigilinti į savo polinkius, gebėjimus, asmenines savybes, apsvarstyti tinkamumą vienai ar kitai profesijai. Mokiniai galėjo ir asmeniškai pasitarti su daug patirties turinčia referente. Be to, konsultantė išdalino naudingų informacijos šaltinių, esančių internete, sąrašą.

Nuo kovo 23 iki balandžio 3 dienos vienuoliktokai pasiners į juos dominačio darbo kasdienybę – atliks profesinę praktiką.

Čia galima atlikti testą (vok. Selbsterkundungstool):
https://www.arbeitsagentur.de/bildung/studium/welche-ausbildung-welches-studium-passt

Užmegzti ryšį su konsultante:
https://www.arbeitsagentur.de/vor-ort/darmstadt/content/1533729270433

Rasti informacijos apie kitus profesinio orienatvimo renginius gimnazijoje:
https://www.gimnazija.de/de/fur-schuler/berufs-und-studienorientierung/

A.D.