Susitikimas su režisieriumi Arvydu Barysu

Susitikimas su režisieriumi Arvydu Barysu (Foto: A. D'Elia)
Susitikimas su režisieriumi Arvydu Barysu (Foto: A. D’Elia)

Lapkričio 29 d. mūsų gimnazijoje lankėsi žymus režisierius, operatorius ir prodiuseris Arvydas Barysas. Bendrabučio salėje jis susitiko su 9–13 klasių mokiniais ir gimnazijos mokytojais. Filmų kūrėjas atvežė dalelę Lietuvos – keletą nuostabių filmų apie gamtą, miestus, kultūros paveldą ir garsius Lietuvos žmones, išsibarsčiusius po visą pasaulį. A. Baryso filmai yra pelnę pripažinimą ir garbingų apdovanojimų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Gimnazistai ir mokytojai tapo pirmaisiais visai neseniai dienos šviesą išvydusio filmo apie Kuršių neriją žiūrovais. Apie siaurą sausumos ruoželį tarp Kuršių marių ir Baltijos jūros A. Barysas yra sukūręs net aštuonis filmus. Pasak režisieriaus, idėjų naujiems darbams apie šį įspūdingą gamtos kampelį tikrai nestinga.

Trejus metus kurtas filmas apie Kuršių neriją stebino stulbinančiais vaizdais iš paukščio skrydžio ir kvieste kvietė apsilankyti Lietuvoje. Senelius ir prosenelius kaime priminė įvairiomis tarmėmis prakalbę žmonės. Filmas apie tarptautiniu mastu pripažintą mokslininką prof. Algirdą Avižienį privertė didžiuotis lietuviškomis šaknimis ir stengtis siekti aukštumų.

Po filmų peržiūros Arvydas Barysas šiltai bendravo su publika, mielai atsakinėjo net ir į asmeniškiausius klausimus. Mokiniai ir mokytojai nesuvaržytoje aplinkoje išgirdo daugybę įdomių pasakojimų.

Dėkojame filmų kūrėjui už nuostabias akimirkas ir laukiame sugrįžtančio!

AD