Gimnazistų išvyka į Frankfurto prie Maino Gėtės universitetą

Gimnazistų išvyka į Frankfurto prie Maino Gėtės universitetą (Foto: Vaida Našlėnaitė Eberhardt)
Gimnazistų išvyka į Frankfurto prie Maino Gėtės universitetą (Foto: Vaida Našlėnaitė Eberhardt)

Sausio 29 d. grupelė 11 ir 12 klasių mokinių lankėsi Franfurto prie Maino Gėtės universitete. Juos lydėjo kelionę organizavusi lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Asta D`Elia.

Mokinius šiltai pasitiko Empirinės kalbotyros instituto Kalbotyros ir kultūroligijos fakulteto dėstytoja dr. Vaida Našlėnaitė Eberhardt ir du jos studentai Mortimeris ir Vanesa. Iš pradžių svečiai apsilankė universiteto bibliotekoje. Vėliau gimnazistai turėjo progą pasižiūrėti, kaip yra ruošiamasi įgyvendinti vieną iš didžiausių projektų – Kristijono Donelaičio „Metų“ skaitmeninimą.

Mokiniai klausėsi dėstytojos prof. dr. Jolantos Gelumbeckaitės paskaitos apie senosios lietuvių kalbos tekstyną „SLIEKKAS“. Universiteto svečiai apžiūrėjo „Metų“ faksimiles, jiems taip pat buvo pristatytos skirtingos šio kūrinio vertimų versijos ir jų skirtumai.

Mokiniams išvykos metu didžiausią įspūdį paliko tai, kad net taip toli nuo Tėvynės yra dėstoma lietuvių kalba ir kad atsiranda užsieniečių studentų, kurie mielai mokosi mūsų archajiškos gimtosios kalbos.

Justinas G.