Pamoka, skirta Vasario 16-osios gimnazijos 70-mečiui ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti

Pamoka, skirta Vasario 16-osios gimnazijos 70-mečiui ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti (Foto: Frederik N.)
Pamoka, skirta Vasario 16-osios gimnazijos 70-mečiui ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti (Foto: Frederik N.)

2020-aisiais Vasario 16-osios gimnazijos bendruomenė visus metus švęs mokyklos septyniasdešimtmetį. Be to, tais pačiais metais bus minimas ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetis. Ta proga lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Asta D`Elia devintos ir dešimtos klasių mokinius pakvietė į susitikimą su ilgiausiai gimnazijoje dirbančiu žmogumi – mokytoja Maryte Dambriūnaite-Šmitiene.

Maždaug prieš trisdešimt metų Vasario 16-osios gimnazija buvo vienintelė lietuviška mokykla laisvame pasaulyje. Tuometiniai mokiniai, anot anglų kalbos mokytojos, domėjosi Lietuvos aktualijomis ir palaikė šalį jai sunkiu laikotarpiu. Žmonės, deja, prisimena tik tuos tautiečius, kurie buvo Lietuvoje ir kovojo už šalies laisvę. Niekas nekalba apie tai, kaip užsienyje gyvenantys lietuviai prisidėjo prie Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo ir išsaugojimo.

Pasak buvusio gimnazijos direktoriaus Andriaus Šmito žmonos, anuomet gimnazijoje nebuvo mokinių, kuriuos būtų reikėję versti kažką daryti dėl Lietuvos. Jie savo noru vyko į demonstracijas, informavo Vokietijos visuomenę apie Lietuvoje vykdomus žmogaus teisių pažeidimus, minėjo Lietuvai svarbias datas ir t.t.

Papasakojusi savo prisiminimus, M. Dambriūnaitė-Šmitienė moksleiviams parodė senuosius mokyklos metraščius ir gimnazijos koridoriuose iškabintas nuotraukas. Visi susidomėję klausėsi, kaip Vasario 16-osios gimnazijos mokiniai prisidėjo prie Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo ir išsaugojimo.

Karina V. (10kl.)

Pamoka, skirta Vasario 16-osios gimnazijos 70-mečiui ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti (Foto: Frederik N.)
Pamoka, skirta Vasario 16-osios gimnazijos 70-mečiui ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti (Foto: Frederik N.)
Pamoka, skirta Vasario 16-osios gimnazijos 70-mečiui ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti (Foto: Frederik N.)
Pamoka, skirta Vasario 16-osios gimnazijos 70-mečiui ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti (Foto: Frederik N.)