Susitikimas su poete ir eseiste Elena Karnauskaite

Susitikimas su poete ir eseiste Elena Karnauskaite (Foto: A. D´Elia)
Susitikimas su poete ir eseiste Elena Karnauskaite (Foto: A. D´Elia)

Spalio 27 d. Renhofo pilies salėje 9, 10, 12 ir 13 klasių mokiniai susitiko su poete ir eseiste Elena Karnauskaite. Gavusi Heseno žemės literatūros stipendiją, skirtą Heseno žemės mokslo ir meno ministerijos, autorė svečiavosi Vysbadene. Tai buvo puiki galimybė aplankyti Vasario 16-osios gimnaziją – lietuvišką salelę Vokietijoje. Poetę ir eseistę atlydėjo Madelyn Rittner iš Heseno žemės literatūros tarybos. Susitikimo planavimu ir įgyvendinimu gimnazijoje rūpinosi lietuvių kalbos bei literatūros mokytoja Asta D`Elia.
E.Karnauskaitė pasakojo apie tai, kaip gimsta knyga, mokiniams leido prisiliesti prie savo rankraščio puslapių ir ragino neužgniaužti talento rašyti. Viešnia pristatė savo knygas, aiškino, kodėl svarbus ne tik knygos vidus, bet ir viršelis. Gimnazistai įdėmiai klausėsi poetės skaitomų eilių. Susitikimo pabaigoje viešnia perskaitė neseniai Vysbadene dienos šviesą išvydusį eilėraštį.
Gimnazistai uždavė autorei daugybę klausimų ir aktyviai dalyvavo eilėraščių rašymo dirbtuvėse. Pasiklausiusi mokinių kūrinių, E. Karnauskaitė priėjo išvadą, kad visi susitikimo dalyviai turi kūrybinę gyslelę. Mokinių darbus gyrė ir mokyklos direktorė Rasa Weiss. Ji atsisveikino su visada laukiamomis viešniomis ir įteikė joms atminimo dovanėles.
Nuoširdžiai dėkojame poetei ir eseistei už dovanotas knygas ir puikų susitikimą!

AD

Susitikimas su poete ir eseiste Elena Karnauskaite (Foto: A. D´Elia)
Susitikimas su poete ir eseiste Elena Karnauskaite (Foto: Frederik N.)

 

Susitikimas su poete ir eseiste Elena Karnauskaite (Foto: A. D´Elia)
Susitikimas su poete ir eseiste Elena Karnauskaite (Foto: A. D´Elia)

 

Susitikimas su poete ir eseiste Elena Karnauskaite (Foto: A. D´Elia)
Susitikimas su poete ir eseiste Elena Karnauskaite (Foto: A. D´Elia)

 

Susitikimas su poete ir eseiste Elena Karnauskaite (Foto: A. D´Elia)
Susitikimas su poete ir eseiste Elena Karnauskaite (Foto: A. D´Elia)

 

Susitikimas su poete ir eseiste Elena Karnauskaite (Foto: A. D´Elia)
Susitikimas su poete ir eseiste Elena Karnauskaite (Foto: A. D´Elia)