Susitikimas su rašytoju Laurynu Katkumi

Susitikimas su rašytoju Laurynu Katkumi (Foto: R. Weiss)
Susitikimas su rašytoju Laurynu Katkumi (Foto: R. Weiss)

Liepos 1 d. Renhofo pilies salėje 9, 10, 11 ir 12 klasių mokiniai susitiko su poetu, prozininku ir vertėju Laurynu Katkumi. Gavęs Heseno žemės literatūros stipendiją, skirtą Heseno žemės mokslo ir meno ministerijos, autorius svečiavosi Vysbadene. Tai buvo puiki galimybė dar kartą aplankyti Vasario 16-osios gimnaziją. Rašytoją, mūsų gimnazijoje viešintį jau trečią kartą, atlydėjo Madelyn Rittner iš Heseno žemės literatūros tarybos. Susitikimo planavimu ir įgyvendinimu rūpinosi lietuvių kalbos bei literatūros mokytoja Asta D`Elia.
Svečius sutiko, pasveikino ir atminimo dovanėles įteikė gimnazijos direktorė Rasa Weiss. Lietuvių kalbos mokytoja įteikė Laurynui Katkui leidinį, kuriame sudėti dešimtokų kūrybinio projekto apie laisvę darbai. Rašytojas domėjosi gimnazistų pomėgiais, pasakojo apie savo mėgstamus autorius. Vienas iš jų – Vaižgantas – puikavosi ant svečio marškinėlių. Laurynas Katkus pabrėžė skaitymo svarbą, nes jis sužadina kūrybines jėgas, o temas rašymui, pasak menininko, diktuoja pats gyvenimas.
Svečias pristatė porą savo knygų, dviem kalbomis skaitė ištraukas iš lietuvių ir vokiečių kalbomis išleistų kūrinių ir kvietė mokinius apsilankyti Vysbadeno rašytojų namuose (Villa Clementine) vyksiančiuose literatūros skaitymuose.
AD

Susitikimas su rašytoju Laurynu Katkumi (Foto: R. Weiss)
Susitikimas su rašytoju Laurynu Katkumi (Foto: R. Weiss)
Susitikimas su rašytoju Laurynu Katkumi (Foto: A. D'Elia)
Susitikimas su rašytoju Laurynu Katkumi (Foto: A. D’Elia)
Susitikimas su rašytoju Laurynu Katkumi (Foto: A. D'Elia)
Susitikimas su rašytoju Laurynu Katkumi (Foto: A. D’Elia)
Susitikimas su rašytoju Laurynu Katkumi (Foto: A. D'Elia)
Susitikimas su rašytoju Laurynu Katkumi (Foto: A. D’Elia)