Mokslo metai Amerikoje

Zur Schule gehen im „Land der Träume“ - Mein Auslandsjahr in den USA (Foto: Alina D.)
Mokslo metai Amerikoje (Foto: Alina D.)

Pagal programą vyresnių klasių moksleiviams, norintiems vienus mokslo metus mokytis užsienio šalies mokykloje, į Ameriką išvyko mūsų vienuoliktokė Alina (Jamie) D. Kalifornijos rančoje su dviem dukromis gyvenanti amerikiečių šeima labai svetingai priėmė gimnazistę. Klovisas, miestelis, kuriame ji apsigyveno, yra pačiame Kalifornijos centre, todėl per trumpą laiką galima buvo nuvykti ir prie jūros, ir į kalnus.
Didžiulėje mokykloje (ten mokosi apie 3500 mokinių) mergina greitai apsiprato ir susirado draugų. Labai įdomu, kad buvo galima rinktis neįprastus mokomuosius dalykus, pavyzdžiui, mokslą apie gyvūnus (angl. animal science) ir dirbti mokyklos ūkyje. Alina žiūrėjo futbolo rungtynes, kartu su naujaisiais draugais šventė šventes, apie kurias buvo girdėjusi tik iš filmų apie Ameriką. Laikas užsienyje tarp, pasak Alinos, labai draugiškų ir atvirų žmonių prabėgo nepastebimai.
Mokslo metai užsienio šalies mokykloje – puiki galimybė susipažinti su svečios šalies kultūra, švietimo sistema, įgyti tarpkultūrinio bendravimo įgūdžių, pagilinti kalbos žinias, įgyti naujos gyvenimiškos patirties ir išmokti savarankiškumo.
AD

Zur Schule gehen im „Land der Träume“ - Mein Auslandsjahr in den USA (Foto: Alina D.)
Mokslo metai Amerikoje (Foto: Alina D.)
Zur Schule gehen im „Land der Träume“ - Mein Auslandsjahr in den USA (Foto: Alina D.)
Mokslo metai Amerikoje (Foto: Alina D.)