Tautodailininkės Jurgitos Kaščiukaitės-Kutkienės laiškas

Jurgita Kaščiukaitė-Kutkienė
Jurgita Kaščiukaitė-Kutkienė

Šiaudiniai sodai yra įtraukti į Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo sąvadą, o kitąmet sužinosime, ar šiaudinių sodų vėrimo tradicija bus įtraukta UNESCO reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.
Šaudinį sodą sudaro dvi geometrinės figūros – kvadratas (materija) ir trikampis (dvasia). Senovėje žmonės nedarė jokių sudėtingų dalykų. Kai perpranti kvadratų ir trikampių rišimą, supranti, kad genialumas slypi paprastume.
Liepos 18–19 d. dalyvavau Vasario 16-osios gimnazijos projektų savaitėje ir vedžiau kūrybines dirbtuves
5–12 klasių mokiniams.
Mokiniai greitai perprato mažojo pasaulio modelį – reketuką. Kaip iš mažos sėklytės išauga medis, taip ir nuo mažo reketuko užauginamas sodas. Labai džiaugiausi ir buvau nustebinta mokinių KANTRYBE. Be jos nesuversi nė vieno šiaudelio! Per šias dienas nė karto neišgirdau, kad neįdomu, nepavyks, nemoku…Tyliai, kantriai mokiniai ir mokytojai skaičiavo šiaudelius, vėrė, rišo, puošė nuo mažiausio žaisliuko iki sodelio. Kantriai aiškinosi su manimi, nemokančia vokiečių kalbos.
Noriu padėkoti Gimnazijos ir šeštadieninės mokyklos mokiniams, mokytojams bei mokinių tėveliams, Vokietijos lietuvių bendruomenės nariams, dalyvavusiems kūrybinėse dirbtuvėse. Noriu padėkoti mokinių tėveliams už tokius darbščius ir šaunius vaikus.
Nuoširdžiai dėkoju direktorei Rasai Weiss bei direktorės pavaduotojai Irenai Sattler už pasitikėjmą ir už pakvietimą.
AČIŪ už šiltą priėmimą, už rūpestį. Atvykau pas Jus duoti – pamokyti, o jaučiuosi pabuvusi brangiu svečiu. Ir išvykstu labai daug gavusi.
AČIŪ Jums už lietuviškų tradicijų puoselėjimą.