Europos šventė 2023

Europawoche 2023. Quo vadis Europa? - Workshop und Europafeier (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Europos šventė 2023 (Foto: Dr. G. Hoffmann)

Gegužės 3 d. Europos šventės renginių ciklas prasidėjo Bergštrasės apskrities jaunimo dirbtuvėmis „Europos ateitis“. Dirbtuvių rezultatai buvo pristatyti vakare Hepenheime vykusiame šventiniame susitikime. Mūsų gimnazijai jame atstovavo vienuoliktokė Lili-Izabelė M. bei dvyliktokės Viktorija J. ir Lea S. Aktyvias gimnazistes į renginį lydėjo mokytojas Jens Zorn.
Viernheimo Aleksandro fon Humbolto mokyklos auklėtinis grojo violončele. Tiesioginės transliacijos iš Briuselio metu Michael Gahler, Europos Parlamento narys, pasveikino svečius. Europos Sąjungos reikalų pirmininkas Bergštrasės apskrityje Wolfgang Freudenberger savo kalboje atkreipė dėmesį į kitais metais vyksiančius Europos Parlamento rinkimus, kuriuose pirmą kartą galės balsuoti šešiolikmečiai. Jis pabrėžė, kad rinkimuose apskritai reikėtų mažinti balsuotojų amžiaus cenzo ribą.
Renginio akcentas – Bergštrasės apskrities jaunimo, diskutavusio apie ES ateitį ir pateikusio konkrečius pasiūlymus, pranešimai. Juose buvo kalbama apie žmogaus teises, ES vieningumą ir įvairovę, Europos Parlamento politinę galią, ES sutarčių pertvarkymą ir reikalavimą „Europą“ įtraukti į mokyklose dėstomų dalykų sąrašą.
Renginį karūnavo Audronės Ručienės vadovaujamos Vasario 16-osios gimnazijos šokių grupės pasirodymas.
AGe

Europawoche 2023. Quo vadis Europa? – Workshop und Europafeier (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Europos šventė 2023 (Foto: Irena Sattler)
Europawoche 2023. Quo vadis Europa? – Workshop und Europafeier (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Europos šventė 2023 (Foto: Irena Sattler)
Europawoche 2023. Quo vadis Europa? – Workshop und Europafeier (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Europos šventė 2023 (Foto: Irena Sattler)
Europawoche 2023. Quo vadis Europa? – Workshop und Europafeier (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Europos šventė 2023 (Foto: Irena Sattler)
Europawoche 2023. Quo vadis Europa? - Workshop und Europafeier (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Europos šventė 2023 (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Europawoche 2023. Quo vadis Europa? - Workshop und Europafeier (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Europos šventė 2023 (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Europawoche 2023. Quo vadis Europa? - Workshop und Europafeier (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Europos šventė 2023 (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Europawoche 2023. Quo vadis Europa? - Workshop und Europafeier (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Europos šventė 2023 (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Europawoche 2023. Quo vadis Europa? - Workshop und Europafeier (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Europos šventė 2023 (Foto: Dr. G. Hoffmann)