Gimnazistai „Claros Schumann salono“ koncerte

Gimnazistai „Claros Schumann salono“ koncerte (Foto: A. Ručienė)
Gimnazistai „Claros Schumann salono“ koncerte (Foto: A. Ručienė)

Gegužės 5 d. grupelė bendrabutyje gyvenančių gimnazistų, lydimi bendrabučio auklėtojos Audronės Ručienės ir muzikos mokytojo Gintaro Ručio, lankėsi Frankfurte, kamerinės muzikos koncertų ciklo „Claros Schumann salonas“ renginyje.
Koncertų ciklo sumanytoja pianistė Guoda Gedvilaitė kvietė klausytojus persikelti į 19 a., susitikti su romantinės epochos genijais ir pasigėrėti jų muzika. Skambėjo kompozitorių Clara Wieck-Schumann, Liudwik van Beethoven, Robert Schumann, Franz Schubert, Franz Liszt ir Edward Grieg kūriniai. Juos atliko žymūs Lietuvos muzikantai. Atlikėjai vilkėjo to laikmečio apdarus iš Živilės Baronienės istorinių drabužių kolekcijos ir sukūrė autentišką 19 a. salono atmosferą.
Muzikantai grodami įsijautė į pasirinktų personažų vaidmenis. G. Gedvilaitė įkūnijo vieną iš garsiausių 19 a. vokiečių pianisčių ir kompozitorių Clarą Wieck-Schumann, J. Ivanovaitė – italų smuikininkę ir kompozitorę Teresa Milanollo, P. Andersson – vengrų pianistą, virtuozą Franz Liszt, A. Žvirblytė – anglų pianistę Robena Ann Laidlow.
Vakarą vedė F. Monasterio. Po koncerto žiūrovai buvo maloniai pakviesti pabendrauti su atlikėjais.
AR

Gimnazistai „Claros Schumann salono“ koncerte (Foto: A. Ručienė)
Gimnazistai „Claros Schumann salono“ koncerte (Foto: A. Ručienė)
Gimnazistai „Claros Schumann salono“ koncerte (Foto: A. Ručienė)
Gimnazistai „Claros Schumann salono“ koncerte (Foto: A. Ručienė)
Gimnazistai „Claros Schumann salono“ koncerte (Foto: A. Ručienė)
Gimnazistai „Claros Schumann salono“ koncerte (Foto: A. Ručienė)