Mūsų „Europos mokyklų tiltas” Sarbriukene

Unsere SchulBrücke Europa in Saarbrücken (Foto: M. Schäfer)
Mūsų „Europos mokyklų tiltas” Sarbriukene (Foto: M. Schäfer)

Jau daugelį metų dalyvaujame „Mokyklų tilto“ renginiuose – susitinkame ir intensyviai bendradarbiaujame su mokiniais iš kitų Europos šalių. „Mokyklų tiltą“ organizuoja dr. Frithjofas Reinhardtas (Filosofijos ir kultūros istorijos institutas Bad Berkoje) ir Julianas Kampfhausenas (Vokietijos nacionalinis fondas). Finansavimą skiria Vokietijos nacionalinis fondas, Erasmus+ programa, o mums – Vasario 16-osios gimnazijos tėvų fondas. Už organizavimą atsakinga dr. Gabriele Hoffmann. Šiais metais dalyvius lydėjo mokytoja Marija Schaefer.
Šių metų „Europos mokyklų tiltas“ vyko spalio 5–13 d. Sarbriukene. 16–20 metų jaunuoliai diskutavo įvairiomis temomis, susijusiomis su Europa, ir ieškojo atsakymų į iškeltus klausimus. Dvyliktokai – Ieva Liepuonytė, Lara Enise Aliji, Hilard Schiffmann ir Laura Serigós Galvosaitė – savaitę atstovavo mūsų gimnazijai. Mokiniams buvo leista pasirinkti juos dominančią diskusijos temą ir dirbtuves. Buvo galima kalbėti apie ekonomiką, ekologiją ar socialinius klausimus, apie geresnį gyvenimą, švietimą, Veimaro trikampį ir lytis. Dalyviams buvo pasiūlytos ir kelios dirbtuvės: garso ir vaizdo žurnalistika, kūrybinis rašymas, alternatyvus dizainas ir filosofinės diskusijos.
Pirmosios dienos buvo skirtos susipažinti: pristatėme savo pranešimus, vaišinomės valgiais iš įvairių Europos šalių. Susipažinome su žmonėmis iš Italijos, Prancūzijos, Vengrijos, Bulgarijos ir iš kitos mokyklos Vokietijoje. Visi dalyviai šiek tiek mokėjo kalbėti vokiškai, nes šios kalbos mokosi mokykloje.
Ypač įdomi buvo trečią dieną renginio vadovo skaityta paskaita apie pasaulio istoriją. Vos per kelias valandas ją išnagrinėjome – nuo Didžiojo sprogimo iki XX amžiaus. Kitą dieną aptarėme klausimus, o po to rašėme laišką, kuriame atpasakojome tai, ką buvome kalbėję. Vieną dieną lankėmės Felklingeno metalurgijos gamykloje. Tai buvęs geležies fabrikas, dabar įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vėliau prasidėjo dirbtuvės, kuriose galėjome išbandyti įvairius dalykus. Pavyzdžiui, garso ir vaizdo žurnalistikos dirbtuvėse buvo sukurti keli filmai, kuriuos vėliau galėjome visiems parodyti.
Renginys paliko labai gerą įspūdį, tai puiki proga ne tik aptarti svarbius klausimus, bet ir susipažinti su mūsų amžiaus jaunimu, išsibarsčiusiu po įvairias šalis, susirasti draugų ir taip suartinti Europą.
Ieva, Lara, Hilard ir Laura

Unsere SchulBrücke Europa in Saarbrücken (Foto: M. Schäfer)
Mūsų „Europos mokyklų tiltas” Sarbriukene (Foto: M. Schäfer)
Unsere SchulBrücke Europa in Saarbrücken (Foto: M. Schäfer)
Mūsų „Europos mokyklų tiltas” Sarbriukene (Foto: M. Schäfer)
Unsere SchulBrücke Europa in Saarbrücken (Foto: M. Schäfer)
Mūsų „Europos mokyklų tiltas” Sarbriukene (Foto: M. Schäfer)
Unsere SchulBrücke Europa in Saarbrücken (Foto: M. Schäfer)
Mūsų „Europos mokyklų tiltas” Sarbriukene (Foto: M. Schäfer)
Unsere SchulBrücke Europa in Saarbrücken (Foto: M. Schäfer)
Mūsų „Europos mokyklų tiltas” Sarbriukene (Foto: M. Schäfer)
Unsere SchulBrücke Europa in Saarbrücken (Foto: M. Schäfer)
Mūsų „Europos mokyklų tiltas” Sarbriukene (Foto: M. Schäfer)
Unsere SchulBrücke Europa in Saarbrücken (Foto: Hillard K. Sch.)
Mūsų „Europos mokyklų tiltas” Sarbriukene (Foto: Hillard K. Sch.)
Unsere SchulBrücke Europa in Saarbrücken (Foto: Hillard K. Sch.)
Mūsų „Europos mokyklų tiltas” Sarbriukene (Foto: Hillard K. Sch.)