Mes už pilietinę drąsą

Haltung zeigen –Zivilcourage (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Mes už pilietinę drąsą (Foto: Dr. G. Hoffmann)

2006 m. Vasario 16-osios gimnazijai buvo suteiktas oficialus mokyklos „Be rasizmo – už pilietinę drąsą“ statusas. Spalio mėnesį 6–10 klasių mokiniams vyko daug užsiėmimų, skirtų Pilietinės drąsos dienai paminėti. Lampertheimo miesto savivaldybės tarybos narys Marius Schmidt rugsėjo 15 d. direktorei Rasai Weiß ir projekto organizatorei dr. Gabrielei Hoffmann įteikė finansavimo patvirtinimą. Finansinę paramą suteikė Lampertheimo susivienijimas „Partnerystė ir demokratija“.
Forumo teatre 8–10 klasių mokiniai stebėjo gyvenimiškas situacijas, mokėsi būti empatiški, netoleruoti smurto ir neteisybės ir, nekeliant grėsmės sau, apginti tuos, kuriems reikia pagalbos. Gimnazistams teatro „Q-rage“ pedagogai pateikė įvairių pavyzdžių ir būdų, kaip spręsti konfliktus, kvietė kartu apie tai diskutuoti.
Dvejas dirbtuves „Kasdienybės herojai“ 6 ir 7 klasių mokiniams pasiūlė ne pelno siekianti organizacija, pavadinta Tugce Albayrak vardu. Ši studentė žuvo gindama priekabiavimo aukas. Gimnazistai kūrė scenas apie pilietinę drąsą ir įrodė, kad gali puikiai pritaikyti per užsiėmimus įgytas žinias kasdieniame gyvenime.
AGe