Spektaklis „Voicekas“

„Woyzeck“ von Georg Büchner – Theateraufführung im Internatssal (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Spektaklis „Voicekas“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)

Spalio 16 d. bendrabučio salėje 12 ir 13 klasių gimnazistai stebėjo spektaklį „Voicekas“, pastatytą pagal žymaus vokiečių dramaturgo Georgo Biuchnerio to paties pavadinimo pjesę. Šį kūrinį privalo perskaityti visi Heseno žemės vokiečių kalbos egzaminą laikysiantys mokiniai.
Žiūrovai drauge kentėjo su kareiviu Voiceku, nuo visų atitvertu tinkline tvora. Monotonišką gyvenimą ir skurdą pabrėžė pilkos spalvos skudurai, po kuriuos nelaimėlis šliaužiojo, o čaižus pypsėjimas jam nuolat priminė, jog reikia valgyti vien tik žirnius. Sužinojęs apie Mari, savo mylimosios ir vaiko motinos, neištikimybę, genamas galvoje skambančių balsų, Voicekas galiausiai įvykdė žmogžudystę.
Visus vaidmenis įkūnijo vienas aktorius. Menininkas vaidino kareivį ir vieną po kitos scenoje atgaivino lėles, suteikė joms savo balsą ir žiūrovams parodė, kokį vaidmenį skirtingi personažai atliko Voiceko gyvenimo tragedijoje.
AGe

„Woyzeck“ von Georg Büchner – Theateraufführung im Internatssal (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Spektaklis „Voicekas“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)
„Woyzeck“ von Georg Büchner – Theateraufführung im Internatssal (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Spektaklis „Voicekas“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)
„Woyzeck“ von Georg Büchner – Theateraufführung im Internatssal (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Spektaklis „Voicekas“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)
„Woyzeck“ von Georg Büchner – Theateraufführung im Internatssal (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Spektaklis „Voicekas“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)
„Woyzeck“ von Georg Büchner – Theateraufführung im Internatssal (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Spektaklis „Voicekas“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)
„Woyzeck“ von Georg Büchner – Theateraufführung im Internatssal (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Spektaklis „Voicekas“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)