Virtuali paskaita

Virtuali paskaita (Foto: A. Geibel)
Virtuali paskaita (Foto: A. Geibel)

Lapkričio 30 d. dvyliktokams vyko virtuali paskaita „Balio Sruogos „Dievų miškas““. Ją vedė Balio ir Vandos Sruogų namų-muziejaus vedėja Birutė Glaznerienė. Į netradicinę pamoką, kurią, bendradarbiaudama su Maironio lietuvių literatūros muziejumi, inicijavo mokytoja Asta Geibel, atėjo ir keli tryliktokai bei vienuoliktokai.
Gimnazistai sužinojo daug įdomių faktų iš Balio Sruogos gyvenimo ir kaip gimė jo, pasak lektorės, Nobelio premijos vertas autobiografinis romanas. „Dievų miške“ nepalūžusio žmogaus akimis žiūrima į lagerio kasdienybę ir su savita ironija pasakojama apie gyvenimą Štuthofo koncentracijos stovykloje.
Buvo įdomu sužinoti apie autoriaus kovą su cenzoriais, nenorėjusiais, kad „Dievų miškas“ patektų į skaitytojų rankas. Unikalų kūrinį išleido tik po Balio Sruogos mirties, vėliau memuarai pelnė pasaulinį pripažinimą. Knyga yra išversta į daugybę užsienio kalbų, o netrukus pasirodys vertimas į japonų kalbą.
AGe

Virtuali paskaita (Foto: A. Geibel)
Virtuali paskaita (Foto: A. Geibel)
Virtuali paskaita (Foto: A. Geibel)
Virtuali paskaita (Foto: A. Geibel)