Paskaita „Ketvirtoji (4.0) pramonės revoliucija“

Die Digitalisierung verändert unsere Arbeitswelt (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Paskaita „Ketvirtoji (4.0) pramonės revoliucija“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)

Lapkričio 13 ir 27 dienomis 12 klasės politikos ir ekonomikos kurso mokiniai susitiko su SAP darbuotoju Eric Bauer. Ekonomikos ir verslumo pedagogas dvyliktokus supažindino su ketvirtąja (4.0) pramonės revoliucija. Renginį, kurį parėmė Hopp fondas, organizavo vyresniųjų klasių vadovė, ekonomikos ir politikos mokytoja dr. Gabriele Hoffmann.
Šiais laikais vyksta didžiulės technologinės permainos, daiktai tampa išmanūs. Z kartos atstovai, prie kurių priskiriami šiandienos mokiniai, savo gyvenimo nebegali įsivaizduoti be išmaniųjų technologijų. Per paskaitą gimnazistai sužinojo, kaip ketvirtoji industrinė revoliucija keičia mūsų dabartinį gyvenimą, nulemia ateitį ir profesijos pasirinkimą.
E. Bauer dvyliktokams kalbėjo apie sparčiai kintantį darbo pasaulį, kuriame vis populiaresni tampa lankstūs darbo organizavimo modeliai. Įdomu buvo išgirsti ir apie naujus įmonių verslo modelius. Pavyzdžiui, „Uber“ neturėdama nė vienos transporto priemonės teikia pavežimo paslaugas, „Airbnb“, kuri nevaldo nekilnojamojo turto, siūlo apgyvendinimą. Lektorius aptarė ne tik spartaus skaitmeninimo ir automatizavimo privalumus, bet ir tykančius pavojus.
AGe

Die Digitalisierung verändert unsere Arbeitswelt (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Paskaita „Ketvirtoji (4.0) pramonės revoliucija“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Die Digitalisierung verändert unsere Arbeitswelt (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Paskaita „Ketvirtoji (4.0) pramonės revoliucija“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Die Digitalisierung verändert unsere Arbeitswelt (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Paskaita „Ketvirtoji (4.0) pramonės revoliucija“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)