Ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės vizitas

Ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės vizitas (Foto: I. Sattler, R. Lendraitis)
Ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės vizitas (Foto: I. Sattler, R. Lendraitis)

Spalio 24 dieną mūsų gimnazijoje apsilankė garbingi svečiai: LR Seimo narė ir LR ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Ją lydėjo LR ambasadorius Vokietijoje Ramūnas Misiulis, ministrės patarėjai Inga Simanonytė ir Lukas Stravinskas, komercijos atašė Lina Gudelionytė-Gylienė ir Inga Rovbutas, IL svarbių klientų vadovė Sandra Smolina.
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė savo darbo vizito Vokietijoje metu rado laiko atvykti į Hiutenfeldą ir susitikti su Vasario 16-osios gimnazijos 9-13 klasių lietuvių kilmės mokiniais. Ji labai įdomiai kalbėjo apie pasaulio ir Lietuvos ekonomikos bei inovacijų aktualijas. Kartu su mokiniais ministrė diskutavo apie pilietybės išsaugojimą, apie grįžimo į Lietuvą galimybes, įvairias studijų programas bei užsienio lietuvių skatinimą rinktis studijas Lietuvoje.
Mokiniai domėjosi, kaip tampama ministre, koks yra ministrės darbas, kaip planuojama toliau modernizuoti Lietuvą tiksliųjų ir gamtos mokslų srityse, kaip tai skatinama Lietuvos mokyklose ir pan. Aušrinė Armonaitė įdomiai ir išsamiai atsakė į mokinių klausimus, vaizdingai paaiškino, kokios yra jos pareigos, kaip vyksta visos Lietuvos ir mokyklų Lietuvoje modernizavimas bei tiksliųjų ir gamtos mokslų sričių vystymas.
Gimnazistams labai patiko nuoširdus ir draugiškas ministrės bendravimas. Jie mielai pasakojo apie save ir savo ateities planus. Garbingą viešnią labai nudžiugino mokinių kvietimas dar kartą aplankyti gimnaziją bei prašymas atsiųsti savo ministerijos atstovus, kurie surengtų kūrybines dirbtuves inovacijų Lietuvoje tema.
Susitikimo pabaigoje gimnazijos mokinių atstovės Lili-Izabelė M. (12 kl.) ir Laura S. G. (12 kl.) svečiams trumpai papasakojo gimnazijos istoriją ir pakvietė susipažinti su mokykla, bendrabučiu bei parku.
Laura S.G. ir Ieva L.