Globalus laiškų maratonas „Rašyk už laisvę 2023“

„Schreib für Freiheit! – Amnesty International Briefmarathon 2023 (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Globalus laiškų maratonas „Rašyk už laisvę 2023“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)

Kadangi gruodžio 10 d. minima Tarptautinė žmogaus teisių diena, jas ginanti organizacija „Amnesty International“ viso pasaulio žmones kviečia rašyti laiškus ir taip prisidėti prie akcijos „Rašyk už laisvę“.
Šimtai tūkstančių žmonių iš įvairių pasaulio kampelių išreiškia solidarumą su žmonėmis, kurių teisės yra pažeidžiamos, ragina vyriausybes gerbti žmogaus teises. Kiekvienas laiškas svarbus, nes gali išgelbėti gyvybę, užkirsti kelią kankinimams ir nesąžiningiems teismo procesams.
Kadangi Vasario 16-osios gimnazija yra „Drąsos mokykla“ (vok. Schule mit Courage), dvyliktokės – Lara, Amalia, Xenia ir Laura – visus ragino prisidėti prie šios akcijos. Mokinės rinko laiškus, juos vėliau rūšiavo ir siuntė organizacijai „Amnesty International“. Iš ten savanoriškai dalyvaujančių gimnazistų ir kitų asmenų, ginančių žmogaus teises, laiškai keliaus į institucijas atitinkamose šalyse.
AGe

„Schreib für Freiheit! – Amnesty International Briefmarathon 2023 (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Globalus laiškų maratonas „Rašyk už laisvę 2023“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)
„Schreib für Freiheit! – Amnesty International Briefmarathon 2023 (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Globalus laiškų maratonas „Rašyk už laisvę 2023“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)
„Schreib für Freiheit! – Amnesty International Briefmarathon 2023 (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Globalus laiškų maratonas „Rašyk už laisvę 2023“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)
„Schreib für Freiheit! – Amnesty International Briefmarathon 2023 (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Globalus laiškų maratonas „Rašyk už laisvę 2023“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)