Metų žodžio ir Metų posakio rinkimai

Metų žodžio ir Metų posakio rinkimai (Foto: A. Geibel)
Metų žodžio ir Metų posakio rinkimai (Foto: A. Geibel)

Vasario 21 d., per Gimtosios kalbos dieną, jau septintą kartą buvo paskelbti Metų žodžio ir Metų posakio rinkimų rezultatai. Mūsų 9–13 klasių mokiniai, paraginti lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Astos Geibel, vėl aktyviai dalyvavo šiuose rinkimuose. Gimnazistai domėjosi praėjusių metų aktualijomis, stebėjosi žodžių kūrėjų išrandingumu ir noriai balsavo. Daugiausiai balsų mūsų mokykloje surinko žodis „krizdirbys“ ir posakis „karybos fotelistai“.
Šįmet ir visuomenės ir komisijos nuomonės sutapo – 2023-iųjų Metų žodžiu ir visuomenė, ir komisija išrinko pernai sukurtą žodį „Radarom!“, pavadinantį paramos Ukrainai akciją. Metų posakiu tapo irkluotojo Aurimo Valujavičiaus frazė „Kiekvienam savas Atlantas“.
AGe

Metų žodžio ir Metų posakio rinkimai (Foto: A. Geibel)
Metų žodžio ir Metų posakio rinkimai (Foto: A. Geibel)