Trigubas apdovanojimas konkurse „Mano kalbinis kultūrinis kraštovaizdis“!

Trigubas apdovanojimas konkurse „Mano kalbinis kultūrinis kraštovaizdis“! (Foto: A. Geibel)
Trigubas apdovanojimas konkurse „Mano kalbinis kultūrinis kraštovaizdis“! (Foto: A. Geibel)

Kovo 1 d. vyko nuotolinis konkurso „Mano kalbinis kultūrinis karštovaizdis“ baigiamasis renginys. Lituanistų sambūrio drauge su Valstybine lietuvių kalbos komisija, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu, Lietuvių kalbos institutu, Lietuvių kalbos draugija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija organizuojamas konkursas tampa vis populiaresnis. Pasak vertintojų, darbų kokybė kasmet gerėja, įvairėja pateikimo forma.
Šįmet buvo gauti 185 darbai iš Lietuvos ir lituanistinių užsienio mokyklų. Juos vertino ne tik pagrindinė žiuri, bet ir dar trys kitos komisijos, kurios taip pat paskelbė savo laimėtojus. Užsienio lituanistinių mokyklų grupėje mūsų devintokės Julijos G. ir dešimtokės Jogailės G. darbas „Vasario 16-osios gimnazija“ laimėjo pirmą vietą. Per konkurso rezultatų aptarimą gimnazistės ir jas konsultavusi mokytoja Asta Geibel išgirdo dar dvi netikėtas ir džiugias žinias – Valstybinė lietuvių kalbos komisija ir Lietuvių kalbos draugija seserų darbui skyrė po specialųjį konkurso prizą. Vertintojos gyrė darbo išbaigtumą ir teigė, kad mokinių pateiktis ypač gerai apgalvota.
Julija ir Jogailė baigiamojo renginio dalyviams pristatė savo prezentaciją, kurioje virtusios komiksų figūromis žiūrovus vedžiojo po Vasario 16-osios gimnaziją bei Renhofo pilį. Ruošdamos konkurso darbą, mokinės ne tik konsultavosi su savo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, bet ir lankėsi Lietuvių kultūros intitute, bendravo su ilgamete gimnazijos mokytoja Maryte Dambriūnaite-Šmitiene, vartė mokyklos metraščius.
Mokytoja Asta Geibel institucijoms dėkojo už nuostabią iniciatyvą, komisijoms – už puikų įvertinimą, o būsimiems dalyviams linkėjo neišsigąsti sudėtingai skambančio konkurso pavadinimo ir išbandyti savo jėgas.
AGe

Trigubas apdovanojimas konkurse „Mano kalbinis kultūrinis kraštovaizdis“! (Foto: A. Geibel)
Trigubas apdovanojimas konkurse „Mano kalbinis kultūrinis kraštovaizdis“! (Foto: A. Geibel)
Trigubas apdovanojimas konkurse „Mano kalbinis kultūrinis kraštovaizdis“! (Foto: A. Geibel)
Trigubas apdovanojimas konkurse „Mano kalbinis kultūrinis kraštovaizdis“! (Foto: A. Geibel)
Trigubas apdovanojimas konkurse „Mano kalbinis kultūrinis kraštovaizdis“! (Foto: A. Geibel)
Trigubas apdovanojimas konkurse „Mano kalbinis kultūrinis kraštovaizdis“! (Foto: A. Geibel)
Trigubas apdovanojimas konkurse „Mano kalbinis kultūrinis kraštovaizdis“! (Foto: A. Geibel)
Trigubas apdovanojimas konkurse „Mano kalbinis kultūrinis kraštovaizdis“! (Foto: A. Geibel)