Vokietijos susivienijimo dienos minėjimas, 2017


Feier zum Tag der Deutschen Einheit am Litauischen Gymnasium
Vokietijos susivienijimo dienos minėjimas, 2017

Rugsėjo 28-osios vakarą Renhofo pilies salėje vyko renginys, skirtas Vokietijos vienybės dienai.
Svečius, užpildžiusius salę iki paskutinės kėdės, pasveikino direktorė Janina Vaitkienė ir vienuoliktos klasės mokiniai, paruošę trumpus pranešimus apie Vokietijos padalinimą po Antrojo pasaulinio karo.
Bundestago narys dr. Michaelis Maisteris (Michael Meister) sakydamas kalbą džiaugėsi, kad mūsų gimnazijoje yra „švenčiama demokratija“, kas daugelyje šalių šiuo sudėtingu laikmečiu nėra savaime suprantamas dalykas. Bergštasės apskrities viršininko pavaduotojas Folkeris Buseris (Volker Buser) perdavė linkėjimus nuo apskrities viršininko Kristiano Engelharto (Christian Engelhardt) ir pasakojo, kas jo atmintyje įsirėžė lemtingąją 1990-ųjų metų dieną.
Gausiai susirinkusiems svečiams dainavo gimnazistės: Emilija Šemetaitė (6 kl.), Julia Ulffers (12 kl.), Kamilė Maciulevičiūtė (12 kl.), Gabrielė Mileikaitė (9 kl.) ir Jana Kunt (8 kl.). Akordeonu solo grojo Greta Januškaitė (9 kl.), o pianinu dainininkėms akomponavo Marija Fiodorova (11 kl.).
Klausytojus džiugino penktos klasės mokinių sudainuota A. Mamontovo daina (Ugnė Palevičiūtė (10 kl.) išvertė ją į vokiečių kalbą) bei gimnazijos instrumentinio ansamblio muzika (vadovas Gintaras Ručys).
Šventinio minėjimo programą tęsė Hiutenfeldo moterų ir vyrų chorai (vadovas Marc Bugert) bei jaunimo choras „Young Voices“ (vadovas Ronald Ehret). Svečiai apžiūrėjo pilyje surengtą parodą „Piešiu Lietuvą“, mielai vaišinosi dvyliktokų siūlomais pyragais ir gaiviaisiais gėrimais.

WordPress Image Gallery Plugin
Feier zum Tag der Deutschen Einheit am Litauischen Gymnasium
Vokietijos susivienijimo dienos minėjimas, 2017