Šv. Valentino dieną – šventinis protmūšis


Šv. Valentino dieną – šventinis protmūšis (Foto: I. Ancevičiūtė)
Šv. Valentino dieną – šventinis protmūšis (Foto: I. Ancevičiūtė)

Vasario 14-oji – meilės diena, tad ją kai kurie gimnazistai ir gimnazijos bendrabutyje gyvenantys mokiniai paminėjo dalyvaudami šventiniame šv. Valentino dienos protmūšyje. Klausimus paruošė gimnazijoje paraktiką atliekančios VU studentės – Justė ir Ieva Ancevičiūtės. Žaidime dalyvavo 14 mokinių, buvo sudarytos 3 komandos. Kadangi Vasario 14-ąją ir Vasario 16-ąją skiria vos keletas dienų, o šiemet vasario 16-oji ypatinaga – Lietuva švenčia šimtąsias nepriklausomybės atkūrimo metines, buvo klausimų, susijusių ir su Lietuva. Pavyzdžiui, kas parašė pirmąjį lietuvišką romaną „Algimantas“? Atsakymo variantai: V. Mykolaitis-Putinas, Marius Katiliškis, Vincas Pietaris, A. Mickevičius. Taip, teisingas atsakymas yra trečiasis – V. Pietaris. Mokiniai klausėsi garsiojo hito “Love is in the air”? Vienas iš su meilės diena susijusių klausimų buvo, kas sukūrė šią dainą. Atsakymo variantai: John Paul Young, Bob Dylan, Bob Marley, Freddie Mercury. Teisingas atsakymas – Jogn Paul Young. Žaidimą sudarė 2 dalys, kiekvienoje iš jų po 15 klausimų, klausimams pateikti 4 atsakymo variantai. Po beveik 2 valandas trukusios įnirtingos kovos, buvo skaičiuojami rezultatai. Žaidimo pabaiga – visiškai netikėta. Visos žaidime dalyvavusios komandos surinko lygiai tiek pat taškų, tad nugalėtojų komandai žadėtas prizas atiteko visoms komandoms. Vakaro sumanytojos džiaugiasi, kad mokiniai sužinojo nemažai naujų dalykų iš įvairių sričių.

Parengė Justė ir Ieva Ancevičiūtės


Šv. Valentino dieną – šventinis protmūšis (Foto: I. Ancevičiūtė)
Šv. Valentino dieną – šventinis protmūšis (Foto: I. Ancevičiūtė)