Mūsų mokinių sukurto filmo debiutas didžiajame ekrane


„Maria“ auf großer Leinwand im Kinopolis in Viernheim 1 (Foto: Dr. G. Hoffmann)
„Maria“ auf großer Leinwand im Kinopolis in Viernheim 1 (Foto: Dr. G. Hoffmann)

Kovo 5 d. vienuoliktokai, kartu su savo auklėtojais Marija Schaefer ir Jens Zorn, Viernheimo kino teatre „Kinopolis“ žiūrėjo jaunimui skirtą filmą „Amelie bėga“.

Projekte „Mokyklos kino savaitės“ dalyvaujančiame kino teatre rodomi filmai iš specialiai sudaryto filmų katalogo. Juose gvildenamos temos yra suderintos su Heseno žemės mokymo programos turiniu. Taigi, savo pamokose pedagogai kiną gali naudoti kaip edukacinę priemonę.

Prieš filmo apie maištingą paauglę Amelie peržiūrą visų laukė didžiulė staigmena. Per trumpųjų filmų kūrimo konsultuojamojo ugdymo paskaitą sukurtas filmas „Maria“ debiutavo didžiajame ekrane. Mūsų gimnazistų sukurtame filme pasakojama apie mokinę, vardu Maria, kuri per Valentino dieną pamokoje svajoja apie savo mylimąjį. Ją garsiai „pažadina“ supykusi mokytoja. Trumpasis filmas buvo sukurtas bendradarbiaujant su Vokietijos filmų institutu (iniciatorė dr. Gabriele Hoffmann).

Mokiniams buvo keista ir smagu erdvioje kino salėje didžiuliame ekrane išvysti save ar savo bendraklasius. Jaunųjų kino menininkų darbo vaisių žiūrovai palydėjo audringais plojimais.

A.D.