Renginys „Drama kelyje“


Präventionsveranstaltung „SchleuderDRAMA“ (Foto: A. Parsa)
Renginys „Drama kelyje“ (Foto: A. D’Elia)

Bandžio 11 d. mūsų gimnazijoje vyko renginys, skirtas žalingų įpročių prevencijai. Jame dalyvavo 10, 11 ir 12 klasių gimnazistai. Direktorė Janina Vaitkienė iš pradžių pristatė renginio programą ir svečius. Policininkai, gaisrininkai, greitosios pagalbos darbuotojai, mokyklų psichologai ir kiti asmenys stengėsi ne pamokslaudami, o pasakodami apie savo skaudžią patirtį, parodyti, kaip kelyje galima išvengti nelaimingų atsitikimų. Pasak policijos komisaro Peterio Hoffmann, mes dažnai elgiamės neapdairiai, pamirštame, kad eismo dalyviais tampame vos išžengę iš savo namų. Vėliau buvo kalbama apie Bergštrasės apskrityje įvykusias eismo nelaimes, kurios per metus nusinešė 12 gyvybių. Susirinkusieji tylos minute pagerbė kelių eismo nelaimių aukas.

Po to renginio dalyviams buvo rodomi trumpi, emocionalūs filmai, interviu su nukentėjusiaisiais, žuvusiųjų draugais ir artimaisiais. Nuotraukose žiūrovai matė švenčiantį ir besilinksminantį jaunimą, o po jų sekė kraupūs avarijų vaizdai, užfiksuoti laikraščių iškarpose.

Jaunuoliai dažnai elgiasi neatsakingai – vartoja alkoholį ir kvaišalus, o vėliau sėda prie vairo. Tokiu savo elgesiu jie ne tik žaloja savo sveikatą, bet ir kelia grėsmę savo bei kitų žmonių gyvybėms. Jaunas žmogus, tik pradėjęs žengti gyvenimo keliu, turi daug planų, svajonių ir troškimų. Prireikia tik kelių sekundžių, kad jie sudužtų, o artimųjų širdyse liktų liūdesys ir tuštuma.

Po įvadinės dalies vyresnių klasių mokiniams, pasiskirsčiusiems grupelėmis, vyko užsiėmimai. Per juos gimnazistai turėjo progą asmeniškai pabendrauti su lektoriais, pasidalinti įspūdžiais, paglinti savo žinias ir išmokti elgtis taip, kad drama kelyje netaptų jų gyvenimo drama.

A. D.


Präventionsveranstaltung „SchleuderDRAMA“ (Foto: A. Parsa)
Renginys „Drama kelyje“ (Foto: A. D’Elia)
Präventionsveranstaltung „SchleuderDRAMA“ (Foto: A. Parsa)
Renginys „Drama kelyje“ (Foto: A. D’Elia)