Paroda „Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945–1948“


Balandžio 12 dieną Tiuringijos žemės parlamente (Landtage) Erfurte buvo atidaryta paroda „Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945–1948“. Ją dar galima aplankyti iki gegužės 20 dienos.

Parodos atidarymo dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos ambasadorius Vokietijoje Darius Semaška. Istorinius faktus trumpai pristatė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorė Teresė Birutė Burauskaitė. Sveikinimo kalbą sakė Tiuringijos Landtago prezidentas Christian Carius, savo kalboje jis citavo mūsų gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos Astos D`Elia žodžius. Per Lietuvos pažinimo pamokas ji su mokiniais vykdė projektą apie „vilko vaikais“ vadinamus Rytprūsių našlaičius.

Apie šią ekspoziciją tarptautinio jaunimo susitikimo „Mokyklų tiltas“ („SchulBrücke“) dalyves, mūsų gimnazistes, informavo Europos jaunimą vienijančio renginio organizatoriai, o kontaktą su parodos rengėjais užmezgė vyresniųjų klasių vadovė dr. Gabriele Hoffmann.

A.D.

lankstinukas Wolfskinder (naujas langas, DE, PDF)