Europos diena Vasario 16-osios gimnazijoje, 2018


Europos diena Vasario 16-osios gimnazijoje (Foto: M. D. Schmidt)
Europos diena Vasario 16-osios gimnazijoje (Foto: M. D. Schmidt)

Gegužės 4 d. mūsų gimnazijoje vyko du renginiai, skirti gegužės 9-ąją minimai Europos dienai. Gimnazistės, dalyvavusios Europos jaunimą vienijančiame renginyje „Mokyklų tiltas“ („SchulBrücke“), parengė ir pristatė pranešimą apie savo viešnagę Greifsvalde. Dešimtokės Larissa Lohrmann, Kim Rendl, Janine Wüst ir Xenia Paul bei dvyliktokės Kyra Karb, Vanessa Plischek, Amy-Marie Gergenreder ir Beata Sergūnaitė tarptautiniame jaunimo susitikime atstovavo mūsų gimnazijai ir reprezentavo Lietuvą.

Po pristatymo vyko talentų popietė. Renginį „Talentas Europai“ pradėjo mokyklos direktorė Janina Vaitkienė. Ji pasveikino susirinkusiuosius, apdovanojo mokinius, talkinusius tvarkant mokyklos sodą, pasidžiaugė darbščių rankų puoselėjama aplinka.

Talentų popietės pradžioje nuskambėjo Europos Sąjungos himnas, po to buvo išrinkta vertinimo komisija. Renginio moderatoriai Arnas ir Marija kvietė žiūrovus atsakyti į klausimus, susijusius su Europos Sąjungos istorija. Teisingai į juos atsakę gimnazistai buvo apdovanoti prizais. Mokiniai pristatinėjo savo talentus, per pertraukėles popietės dalyviai atsakinėjo į klausimus, o žiuri – direktorė Janina Vaitkienė, jaunesniųjų klasių vadovė Andrea Guenther, vyresniųjų klasių vadovė dr. Gabriele Hoffmann ir matematikos mokytoja Suzanne Stoehr – vertino pasirodymus. Visi stebėjosi talentų įvairove ir džiaugėsi puikiomis mokinių žiniomis apie Europos Sąjungą.

Pirmąją vietą iškovojo labai gabus ir talentingas 5b klasės mokinys Hilard Schiffmann. Jis pristatė rankų darbo kompoziciją, bylojančią apie Europos vieningumą ir taiką. Antrąją vietą laimėjo muzikali trijulė: Marc Breithaupt (12 kl.), Frederic Nader (8 kl.) ir Geordan Gesink (10 kl.). Trečiąja vieta dalijosi Lukas Grieser (5b kl.), rodęs futbolo triukus, ir Dana Reichel (5a kl.), šokusi stepą. Vertinimo komisija padėkojo talentų popietės dalyviams, įteikė jiems diplomus ir atminimo dovanėles.

Renginio pabaigoje gimnazijos direktorė J. Vaitkienė ypatingai padėkojo renginio moderatoriams Marijai Fiodorovai (11kl.) ir Arnui Parniauskui (9 kl.) bei garso operatoriams Danilai Darbutui (10 kl.) ir Nojui Bujanauskui (11 kl.). Jiems taip pat buvo įteikti padėkos raštai.
Visi dalyviai buvo patenkinti dovanomis, o ypatingai tuo, kad galėjo patys surengti tokią gražią šventę, skirtą Europos dienai.

Nuoširdžiai dėkojame savo talentus parodžiusiems gimnazistams:
1. Orestui Veigeltui, 5b kl. – šoko breiką;
2. Lukui Uffelmann, 5a kl. – grojo pianinu;
3. Larai Urbach, Lenai Giffhorn, Johannai Hamann, 5b kl. – šoko ir dainavo;
4. Kamilei Maciulevičiūtei, 12 kl. – dainavo;
5. Gabrielei Blekytei, 9 kl. – šoko;
6. Aistrai Slančiauskaitei, 6 kl. – dainavo dainą japonų kalba.

Dalė Kriščiūnienė ir Asta D`Elia


Europos diena Vasario 16-osios gimnazijoje (Foto: M. D. Schmidt)
Europos diena Vasario 16-osios gimnazijoje (Foto: M. D. Schmidt)