Pažintis su diplomatine atstovybe


Pažintis su diplomatine atstovybe (Foto: I. Sattler)
Pažintis su diplomatine atstovybe (Foto: I. Sattler)

Balandžio 26 d. daugelis 5-10 kl. mokinių dalyvavo kasmet visoje Vokietijoje vykstančioje profesinio orientavimo dienoje „Nauji keliai mergaitėms ir berniukams” („Girls‘ und Boys‘ Day“). Jos tikslas – atskleisti platesnį profesijų spektrą tam, kad kiekvienas mokinys turėtų progą, kuo anksčiau susipažinti su darbo pasauliu ir įvairiomis profesijos pasirinkimo galimybėmis.

Ypatingas renginys šiais metais buvo pažintis su diplomatine atstovybe. Lietuvos Respublikos ambasada Berlyne per „Girls‘ und Boys‘ Day“ dieną kviečia gimnazijos mokinius susipažinti su ambasados darbu. Šiais metais pirmą kartą kartu su mergaitėmis į Vokietijos sostinę vyko ir berniukai. Vienos dienos edukacinį projektą ambasadoje jau penktus metus organizuoja bei kuruoja direktorės pavaduotoja Irena Sattler ir LR ambasados referentas Audrius Paura.

Diplomatinėje atstovybėje mokinius pasveikino p. Nerija Bendinskienė, konsultuojanti politikos klausimais ir p. Edita Razmėnaitė, konsultuojanti konsuliniais klausimais. Jos papasakojo apie ambasadoje veikiančių skyrių – konsulinio, politinio ir ekonominio – veiklą, supažindino gimnazistus su ambasados darbuotojais bei pastatu.

Po to mokiniai klausėsi ambasadoriaus p. Semaškos paskaitos Europos jaunimo parlamento atstovams ir dalyvavo diskusijoje, kurioje buvo aptarta daug aktualių klausimų.

Po pietų jaunieji ambasadoriai dalyvavo ekskursijoje po Berlyną, kurią labai turiningai ir įdomiai pravedė p. Paura. Mokiniai aplankė Brandenburgo vartus, Pergamono muziejų, grožėjosi Vokietijos sostinės vaizdais iš Reichstago kupolo.


Pažintis su diplomatine atstovybe (Foto: I. Sattler)
Pažintis su diplomatine atstovybe (Foto: I. Sattler)