Europos jaunimo demokratijos projektas

„Get together and follow democracy“ – europäisches Demokratiefest im und rund um das Hambacher Schloss - ein Jugendbeteiligungsprojekt der Partnerkommunen Bergstraße, Lampertheim und Schweidnitz (Polen) (Foto: J. Hörl)
Europos jaunimo demokratijos projektas (Foto: J. Hörl)
Rugsėjo 13–17 d. mūsų gimnazistės Džesika Žagminas, Julija Hoerl ir Amelie Vogl dalyvavo Europos jaunimo demokratijos projekte. Jį vykdė Bergštrasės apskrities, Lenkijos Svidnicos regiono ir Lampertheimo miesto atstovai. Demokratijos projekte dalyvavo Hiutenfeldo Vasario 16-osios ir Hepenheimo Štarkenburgo gimnazijos bei Lampertheimo Alfred-Delp ir Svidnicos regiono Pszenno mokyklos. Projekto vadovė – Eva Redemann (Bergštrasės apskritis).

Mokiniai iš Vokietijos ir Lenkijos mokyklų apsilankė prie Reino esančiame Nibelungų miestu vadinamame Vormse (Worms). Demokratijos šventė vyko Hambacho pilyje, kuri nuo senų laikų yra Vokietijos demokratijos simbolis ir lopšys.

Projekto dalyviai bendravo su politikais, užmezgė ryšius su bendraamžiais, dalyvavo idėjų dirbtuvėse ir diskusijose, atliko įvairias užduotis.

Europos jaunimo demokratijos projekto rezultatus 22 jaunuoliai pristatė Lampertheimo miesto savivaldybės posėdžių salėje. Susitikimo pabaigoje miesto meras Gottfried Stoermer aktyviems mokiniams įteikė po mažą dovanėlę.

A.D.

PRESSE: Lampertheimer Zeitung, 18.9.2018 (neues Fenster, PDF)