Susitikimas su Popiežiumi Lietuvoje

Susitikimas su Popiežiumi Lietuvoje (Foto: D. Kriščiūnienė)
Susitikimas su Popiežiumi Lietuvoje (Foto: D. Kriščiūnienė)
Rugsėjo 22–23 dienomis su valstybiniu ir apaštaliniu vizitu Lietuvoje lankėsi popiežius Pranciškus. Vasario 16-osios gimnazijos Katalikiško jaunimo grupės atstovai: Justinas Gečas, Gintautas Gintulis, Greta Januškaitė, Gabija Pickel, Yasmin Bozdag, lydimi gimnazijos Kapeliono Virginijaus Grigučio ir religijos mokytojos Dalės Kriščiūnienės, nuvyko į susitikimą su Šventuoju Tėvu.

Į Lietuvos sostinę Vilnių, kaip ir kiti pasaulio kraštų piligrimai, atvykome keliomis dienomis anksčiau. Kartu su pasaulio lietuvių tikinčiaisiais dalyvavome Šv. Mišiose Dievo gailestingumo šventovėje. Jas koncelebravo Vilniaus vyskupas A. Poniškaitis, vyskupas D. Trijonis, prelatas E. Putrimas ir būrys kunigų iš įvairių pasaulio kraštų. Pasistiprinę dvasinėmis dovanomis, džiaugėmės vakariniu Vilniumi.

Penktadienį lankėmės Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre, kur sovietmečiu buvo kalinami, kankinami ir žudomi lietuviai, kovoję už Tėvynės laisvę. Dalyvavome muziejaus vedamoje edukacinėje programoje „Ieškome šviesos tamsos karalystėje”.
Šeštadienis kiekvieno mūsų širdyje kėlė nepaprastą jaudulį, džiaugsmą ir pasididžiavimą mūsų Popiežiumi Pranciškumi. Džiaugiamės, jog turėjome galimybę būti šio svarbaus susitikimo ir įvykio dalyviai.

Dėkojame Vasario 16-osios gimnazijos vadovybei, kuri pasirūpino saugia kelione į oro uostą ir grįžimu namo.
Kokių minčių mokiniai pasisėmė iš kelionės į Lietuvą?
„Sužinojome apie trėmimus, galimybę mokytis tremtyje arba gyvenant lageryje“. (Gintautas G.)
,,Mano nuomone, Popiežiaus laukimas buvo kažkas nuostabaus. Stovėti Katedros aikštėje ir kartu su visais laukti Popiežiaus man buvo pats maloniausias jausmas“. (Greta J.)
„Tiek daug jaunimo atėjo! Visi mes buvome labai susijaudinę. Kai Popiežius atvažiavo ir kalbėjo, mes įdėmiai klausėmės. Jo žodžiai palietė kiekvieną. Aš esu labai dėkinga, kad galėjau dalyvauti susitikime su Popiežiumi. Tikrai nepamiršiu šios dienos. Popiežiaus kalba mane nustebino, aš negalėjau nustoti klausytis. Man jo žodžiai labai padeda ir dabar. Kiekvieną kartą, kai man negera, aš pagalvoju apie jo žodžius. Labiausiai patiko, kai popiežius sakė: „Nesigėdyk dėl savo religijos, nesirūpink tuo, ką sako kiti“. (Yasmin B.)

Religijos mokytoja Dalė Kriščiūnienė

Susitikimas su Popiežiumi Lietuvoje (Foto: D. Kriščiūnienė)
Susitikimas su Popiežiumi Lietuvoje (Foto: D. Kriščiūnienė)