Vokietijos susivienijimo dienos minėjimas

Freiheit als höchstes Gut - Feier zum Tag der Deutschen Einheit (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Vokietijos susivienijimo dienos minėjimas (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Rugsėjo 27-osios vakarą Renhofo pilies salėje vyko renginys, skirtas Vokietijos vienybės dienai.
Svečius, užpildžiusius salę iki paskutinės kėdės, pasveikino direktorė Janina Vaitkienė. Savo kalboje ji pabrėžė laisvės svarbą vieningoje Europoje ir ragino nepamiršti gresiančių pavojų.
Europos parlamento narys Michael Gahler su minėjimo dalyviais pasisveikino ir atsisveikino lietuviškai. Sakydamas kalbą jis priminė istorinius faktus, bylojančius apie Europos šalių laisvės siekimą. Politikas teigė, kad tai buvo pirmieji žingsniai Europos susivienijimo link. Lampertheimo miesto savivaldybei Vokietijos vienybės dienos minėjime atstovavo magistrato nariai Gottlieb Ohl ir Helmut Hummel.

Vienuoliktos klasės mokiniai skaitė nuotraukomis iliustruotą pranešimą „Sienas statyti ir griauti“. Gimnazistus parengė istorijos mokytoja Monika Bischoff.

Gausiai susirinkusiems svečiams Geordan Gesnik (12 kl.), Frederic Nader (9 kl.) ir Marc Breithaupt (12 kl.) atliko Geordano sukurtą dainą „Liberty“. Savo kompozicija apie draugystės vertę klausytojus džiugino septintokai Sam Pilz ir Hilard Schiffmann. Jiems pritarė 7–8 klasių instrumentinis ansamblis. Penktokė Emilia Kabus grojo arfa ir šoko baletą. Mokinei akomponavo tryliktokė Beata Sergūnaitė.

Šventinio minėjimo programą praturtino Hiutenfeldo moterų choras (vadovas Marc Bugert) ir jaunimo choras „Young Voices“ (vadovas Ronald Ehret). Per pertrauką svečiai mielai vaišinosi tryliktokų siūlomais užkandžiais, pyragais ir gaiviaisiais gėrimais.

Už renginio muzikinę programą buvo atsakingas muzikos mokytojas Gintaras Ručys. Minėjimą organizavo vyresniųjų klasių vadovė dr. Gabriele Hoffmann.

A.D.