Apsilankymas Liuksemburgo Europos mokykloje

Apsilankymas Liuksemburgo Europos mokykloje (Foto: A. Ručienė)
Apsilankymas Liuksemburgo Europos mokykloje (Foto: A. Ručienė)

Gegužės 22 d. mūsų gimnazijos šokių ansamblis, jo vadovė Audronė Ručienė, muzikos mokytojas Gintaras Ručys ir lietuvių kalbos mokytoja Asta D`Elia lankėsi Liuksemburgo Europos mokykloje. Gimnazijos atstovus paviešėti pakvietė kaimyninėje šalyje dirbančios pedagogės Jurgita Orlovaitė ir Lina Talačkienė.

Iš pradžių visi mėgavosi Artūro Dubakos ir Balio Ivanausko poezijos spektakliu intriguojančiu pavadinimu „Vakaras P“. Du jauni aktoriai žiūrovams pateikė savo asmeninių išgyvenimų, muzikos, dainų, vaidybos ir Gintaro Grajausko poezijos mišinį. Prieš metus aktoriai su šiuo spektakliu pėsčiomis nuo Klaipėdos iki Vilniaus perėjo Lietuvą ir aplankė net 20 miestų.

Po čia nusijuokti, čia susimąstyti privertusio pasirodymo į sceną išėjo mūsų gimnazijos atstovai. Audronė ir Gintaras Ručiai pristatė Vasario 16-osios gimnaziją ir kvietė joje apsilankyti. Gimnazistai pašoko keletą šokių, į jų sūkurį įtraukdami Europos mokyklos mokinius, mokytojas bei abu aktorius. Šokių grupė sulaukė ne tik garsių plojimų, bet ir skambių pagyrų.
Vėliau liuksemburgiečiai aprodė savo įspūdingo dydžio mokyklos erdves. Medžių pavėsyje prie arbatos puodelio vaikai ir suaugusieji bendravo, susipažino artimiau ir užmezgė naujų pažinčių.

Saulėtai dienai einant į pabaigą, grupelė aplankė Liuksemburgo miestą, stebinantį savo įspūdinga ir neįprasta architektūra. Be to, mokiniai labai džiaugėsi susitikę su visų mylima buvusia gimnazijos praktikante Igne Vrubliauskaite, šiuo metu dirbančia vienoje iš Liuksemburgo institucijų.
Kupini naujų įspūdžių ir kūrybinės energijos Vasario 16-osios gimnazijos atstovai vakare grįžo atgal į Vokietiją.

Dėkojame Liuksemburgo Europos mokyklos mokytojoms ir mokiniams už šiltą priėmimą, o aktoriams – už menišką spektaklį! Iki kitų susitikimų!

A.D.