Projektas „JUNIOR Gründercamp“

Eintauchen in die Welt des Unternehmertums – JUNIOR Gründercamp in Köln (Foto: E. Rodrigues)
Projektas „JUNIOR Gründercamp“ (Foto: E. Rodrigues)

2019 m. rugpjūčio 29 — rugsėjo 1 dienomis, aš, Estevan Rodriguez (11 kl.) kartu su įmonės „All!in“ nariais dalyvavome „JUNIOR Gründercamp“ projekte, Fresenius universitete Kiolne, kuriame dalyvavo maždaug 40 mokinių iš visos Vokietijos.

Atvykus ir susipažinus, turėjome pasiskirstyti į temines grupes. Mane labiausiai domino energijos tema, ypač kuro elementų ir jų panaudojimo sritis. Vėliau jau grupėse bandėme įkurti savo išgalvotą įmonę, kurioje būtų gaminama atitinkama produkcija. Norėdami rasti rėmėjų, įmonę ir savo idėjas vėliau turėjome pristatyti komisijai.

Besiklausydami skirtingų pristatymų sužinojome svarbiausią informaciją, būtiną žinoti norint įkurti savo įmonę. Dirbdami grupėse taip pat ruošėme verslo planą ir turėjome galimybę apie jį padiskutuoti su bendraminčiais. Projekto metu susikūrė daug sėkmingų startuolių, kurie savo pristatymų metu dalyviams davė daug patarimų, tačiau buvo ir tokių įmonių, kurios bankrutavo.

Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę dalyvauti šiame projekte. Sužinojau, kaip įkurti sėkmingą įmonę ir tapti savarankišku verslininku. Manau, kad ateityje tam tikrus projekte išmoktus dalykus bus galima įgyvendinti ir mūsų mokyklos įmonėje „All!in“.

IV