Istorija liudininkų akimis

Alles nur Geschichte(n)? — Leben im doppelten Deutschland - Schülerseminar mit Zeitzeugengespräch (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Istorija liudininkų akimis (Foto: Dr. G. Hoffmann)

Ne kiekvienas jaunuolis gali įsivaizduoti, kad dar visai neseniai egzistavo dvi atskiros Vokietijos valstybės (VDR ir VFR), turinčios skirtingas politines sistemas. Rugsėjo 11 d. mūsų gimnazijos vienuoliktokai nagrinėjo šią temą ir į istoriją pažvelgė liudininkų akimis. Vokiečių draugijos narys iš Berlyno dr. Lars Luedecke mokiniams pristatė skaidres apie gyvenimą tuometinėje Rytų Vokietijoje.

Po seminaro įvadinės dalies istorinės praeities liudininkas Robert Krug pasakojo apie savo išgyvenimus buvusioje VDR ir skausmingą susidūrimą su Valstybės saugumo ministerijos (Stasi) tarnautojais. Vėliau abu svečiai atsakinėjo į gimnazistų klausimus.

Šis seminaras padėjo 11 klasės mokiniams pasiruošti pranešimui, kurį jie skaitė per Vokietijos susivienijimo dienos minėjimą.
A.D.