Pusmetis Havajuose

Auslandssemester auf Hawaii (Foto: P. Rendl)
Pusmetis Havajuose (Foto: P. Rendl)

Vakar (2019-11-17) iš mūsų 11a klasės mokinės Pia Rendl gavome laišką apie jos įspūdžius iš pusės metų trunkančios mainų programos Havajuose.

Atvykimas ir priimančioji šeima
2019 m. rugpjūčio 19 d., po 26 valandas trukusios kelionės 19 val. pagaliau atvykau į Oahu salą. Šeima, su kuria gyvensiu ateinančius mėnesius mane šiltai pasitiko oro uoste ir padovanojo havajietišką gėlių girliandą. Vėliau, jau naujuose namuose, mane pasitiko šuo Max ir trys didžiulės meino meškėnų veislės katės – Winston, Sophie ir Cowboy.

Šeštadienį pirmą kartą žiūrėjau amerikietiškas futbolo rungtynes. Neslėpsiu, buvo sunku suprasti šio žaidimo taisykles, tačiau viską nurungė stadione vyraujanti įtampa ir žiūrovų nuotaika. Savo pirmąjį savaitgalį Havajuose taip pat nuvykau ir prie vandenyno. Paplūdimys visai netoli mano namų – vos 10 minučių pėsčiomis. Kai kuriose vietose vanduo itin ramus, turkio spalvos, tačiau taip yra ne visur. Kartais bangos būna ne tik labai aukštos, tačiau ir labai stiprios. Kadangi Havajai žymūs savo aukštomis bangomis, kurias taip pamėgę banglentininkai, po mėnesio ir aš pagaliau pradėjau lankyti banglentininkų būrelį. Pradžioje nebuvo taip lengva, kaip tikėjausi, tačiau vėliau man pavyko!

Havajuose taip pat labai populiarūs žygiai į gamtą. Vieną kartą, kai neturėjome pamokų, kartu su draugėmis užkopėme į iškyšulį „Koko Head“. Užkopusios 1048 laiptelius, pagaliau buvome viršuje. Panorama tiesiog gniaužė kvapą. Netoliese taip pat yra viena žymiausių nardymo vietų Havajuose – „Hanauma Bay“. Ten taip pat apsilankėme ir turėjome galimybę pamatyti įvairiausias ir iki šiol dar nematytas žuvų rūšis. Buvo išties nuostabu!

Mano mokykla
Nors ir pati mokyklos išsirinkti negalėjau, ji man labai patinka. St. Andrew´s mokykla Honolulu yra privati mergaičių mokykla. Čia taip pat turime vilkėti uniformas: klostuotas sijonas, balta bliuskutė arba balti marškinėliai, tokios pačios spalvos kojinės ir juodi batai.
Jau pirmąją mokyklos dieną mane labai gražiai pasitiko. Klasiokės aprodė klases, spinteles, mokyklos kiemą ir sporto salę, kurioje buvome dar kartą pasveikinti oficialiai. Po to keliavome į savo klasės kambarius, kuriuose visada susitinkame prieš pirmą pamoką ir čia galime pasiruošti ateinančiai dienai.

Mano tipinė diena mokykloje prasideda 7 ryto, nes lankau choro būrelį, kitiems ji prasideda tik 7:45. Kiekvieną dieną mokykla baigiasi 15 val. Kadangi mano autobusas atvažiuoja tik pusę 5, visada su draugėmis einu į miestą. Kathey, moteris iš mane priėmusios šeimos, dirba netoli mano mokyklos, tad dažniausiai namo autobusu keliaujame kartu.

Čia taip pat mokausi havajiečių kalbos. Ji labai lengva tiems, kas moka vokiškai, nes abiejų kalbų tarimas yra labai panašus. Mokykloje turiu ir tokių pamokų, kurių Vokietijoje niekada neturėjau: asmeniniai finansai, amerikiečių literatūra, Jungtinių Valstijų vyriausybė ir Hula. Keturis kartus per savaitę turime kūno kultūros pamokas, kiekvieną penktadienį bėgiojame mieste. Čia labai karšta, tad šios pamokos tikrai reikalauja pastangų, tačiau su laiku prie tokių sąlygų pripratau ir aš.

Šioje mokykloje dirbame tik su Macbook kompiuteriais, o tai reiškia, kad kiekvienas tokį privalo turėti, kiekviena mergaitė mokykloje taip pat turi savo mokinio paskyrą, kuriose gali matyti namų darbus, tvarkaraštį, pažymius ir atsiskaitymų kalendorių.

Taip pat esu už pramogas atsakingoje grupėje. Susitinkame kiekvieną antradienį ir ruošiame tam tikrus užsiėmimus penktadieniui. Tuomet sporto salėje susitinka mokinės iš visos mokyklos ir visi gerai leidžiame laiką, kadangi šioje mokykloje labai svarbu, kad visi jaustųsi gerai ir kartu praleistų daug laiko. Ši grupė man taip pat labai padėjo integruotis ir susirasti draugų.

Išvyka į Didžiąją salą
Lapkričio 9 d. kartu su kitais mainų programos dalyviais (20 mokinių iš skirtingų šalių) skridome į Didžiąją salą, kelionė lėktuvu užtruko vos pusvalandį.
Didžioji sala – pati didžiausia sala Havajuose, ji žymi savo skirtingu kraštovaizdžiu, čia galima pamatyti spalvingus paplūdimius, aktyvius ugnikalnius ir atogrąžų mišką. Kelionės metu aplankėme ,,Kilauea‘‘ ugnikalnį, orchidėjų sodą ,,Akatsuka Orchid Garden‘‘, plaukiojome šalia „Rainbow“ krioklių. Visa kelionė buvo nepakartojama!
Iki šiandien mėgaujuosi kiekviena diena čia ir esu labai laiminga ir be galo dėkinga, kad turėjau galimybę iškeliauti su šia mainų programa. Pagerinau savo anglų kalbos žinias, tapau savarankiškesnė, susipažinau su kita kultūra ir daug naujų žmonių, kurie gal net liks mano viso gyvenimo draugais.

Kiekvienam iš jūsų nuoširdžiai rekomenduoju pasinaudoti šia mainų programa. Havajuose kiekviena diena yra tarsi svajonė!
Aloha (meilė)
Jūsų Pia

Vertimas – IV