Advento popietė Frankfurte

Advento popietė Frankfurte (Foto: Ž. Kalvaitis, A. Ručienė, I. Vrubliauskaitė, F. Nader)
Advento popietė Frankfurte (Foto: Ž. Kalvaitis, A. Ručienė, I. Vrubliauskaitė, F. Nader)

Gruodžio 7 d. gimnazijos mokinių ansamblis (vadovai A. Ručienė ir G. Ručys) buvo pakviestas į Frankfurtą kartu su „Ąžuoliuko“ mokyklėlės mokytojais, mokiniais ir jų tėveliais praleisti Advento popietę. Ją organizavo mokyklėlės vadovė Nijolė Balčiūnienė. Susitikime svečiavosi Frankfurto Europos mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Aleksandra Mokry, kuri papasakojo apie mokyklos įkūrimą ir šiuo metu mokykloje besimokančių lietuvių mokinių veiklą. Buvo atvykę Gėtės universiteto Empirinės kalbotyros instituto Kalbotyros ir kultūroligijos fakulteto studentai kartu su dėstytoja dr. Vaida Našlėnaite Eberhardt. Studentai prisistatė ir perskaitė pačių sukurtą laišką Kalėdų Seneliui.Virtuoziškai akordeonu pagrojo svečias iš Prienų Klaidas Alaveckas.

Gimnazistai visus susirinkusius pasveikino smagių šokių pyne ir muzikiniais kūriniais.

Vėliau šokėjai žiūrovus paragino juos ne tik palaikyti aplodismentais, bet ir kartu pabandyti pinti liaudiškų šokių pynę. Mokiniai, tėveliai ir studentai, mielai įsimaišę į šokėjų būrį, sukūrė jaukią popietės atmosferą. Visi kartu sudainavo advento dainą „Jievaro tiltas“. Vėliau „Ažuoliuko“ mokyklėlės mokinukai pasikeisdami pasakojo apie advento laikotarpio burtus.

Šokėjai ir muzikantai buvo maloniai nustebinti mokinių rankų darbo dovanėlėmis ir gardžiomis vaišėmis.

Pasibaigus popietei, mokiniai apsilankė Frankfurto Kalėdų mugėje ir pabuvojo prie miesto šventinės eglutės.

AR