Evangelikų parapijų naujienlaiškis

Evangelikų parapijos naujienlaiškis (Foto: A. D'Elia)
Evangelikų parapijos naujienlaiškis (Foto: A. D’Elia)

Hiutenfeldo ir Neušloso (Lampertheimo priemiesčių) evangelikų parapijos pertvarkė savo naujienlaiškį. Nuo šiol kiekvienas numeris turės atskirą temą, ir ten savo nuomonę galės reikšti parapijų gyventojai. Rudens naujienlaiškyje daugiausia dėmesio nuspręsta skirti temai „Gyvenimas per pandemiją“.

Kadangi mūsų gimnazija yra Hiutenfelde, mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę pasidalinti savo patirtimi per pandemiją. Lietuvių kalbos mokytoja Asta D`Elia į vokiečių kalbą išvertė ir naujienlaiškiui pateikė aštuntos klasės mokinio Dovydo M. darbą. Tuometinis septintokas Lietuvoje vykusiame tarptautiniame dienoraščio konkurse laimėjo trečią vietą. Kūrinyje Dovydas aprašė savo mintis ir jausmus sunkiu karantino laikotarpiu.
AD

Siūlome paskaityti Dovydo rašinį
KARANTINAS!
Manyje tamsa… Esu pasimetęs, ką apskritai turiu daryti. Visų pirma norėčiau sužinoti, ar dabar diena, ar naktis? Turėčiau valgyti pusryčius ar vakarienę? Slėptis po kauke ar būti savimi? Aš praradau laiko supratimą, be to, klausinėju savęs, kam visa tai, ko aš pats esu vertas…
Aš laukiu šviesos! Šviesos visur: ir savyje, ir visoje mūsų planetoje. Aš vėl noriu būti laisvas! Noriu išskleisti savo sparnus ir skristi, pasiekti Saulę, nesvarbu, kad galėčiau skaudžiai nudegti.
Noriu, kad rytas būtų protingesnis už vakarą, nes iki gyvo kaulo įgriso ši nuobodybė! Jaučiuosi lyg būčiau užrakintas kalinys, kuris nieko blogo nepadarė, bet vis tiek lieka tamsoje už grotų. Tai neteisinga! Tai turi pasibaigti dabar, ir aš noriu, kad viskas grįžtų į savo vietas. Aš noriu vėl matyti pasaulį, kupiną šviesos ir vilties!
Jaučiuosi taip, lyg būčiau įstrigęs kvadratinėje kompiuterio dėžutėje, kurioje matau savo draugus, gimines ir bendraklasius. Kartais savęs klausiu, ar jie apskritai egzistuoja. Ar žmonės po šimto metų tebesisveikins kojomis ir alkūnėmis?!
Šviesa, kur tu? Tik tu gali atsukti laiką ir vėl viską sudėlioti į savo vietas…

Evangelikų parapijos naujienlaiškis (Foto: A. D'Elia)
Evangelikų parapijos naujienlaiškis (Foto: A. D’Elia)