Renginys, skirtas Lietuvos priėmimo į Jungtines Tautas šimtmečiui paminėti

Renginys, skirtas Lietuvos priėmimo į Jungtines Tautas šimtmečiui paminėti (Foto: P. Villuveit)
Renginys, skirtas Lietuvos priėmimo į Jungtines Tautas šimtmečiui paminėti (Foto: P. Villuveit)

Gruodžio 2–3 d. mūsų gimnazijoje šurmuliavo renginys, skirtas Lietuvos priėmimo į Jungtines Tautas šimtmečiui paminėti. 1921 m. rugsėjo 22 d. Lietuva kartu su Latvija ir Estija buvo priimtos į Tautų Sąjungą, kuri nuo 1945 m. pervadinta į Jungtinių Tautų Organizaciją. Įsiveržus Sovietų Sąjungai, Lietuvos narystė buvo nutraukta. Praėjus 46 metams, 1991 m. rugsėjo 17 d. Lietuva buvo vėl priimta į šią tarptautinę organizaciją.
Gimnazijoje vyko įvairiausi renginiai ir veiklos, skirti šiai sukakčiai paminėti. Juos organizavo ir kuravo mokytojas Povilas Villuveit.
Mūsų mokyklos dešimtokai persikūnijo į Lietuvos istorines asmenybes ir pristatė mokiniams jų biografijas. Mokyklos bendrabučio salėje, kur vyko renginys, galima buvo susitikti su karaliumi Mindaugu, su didžiaisiais Lietuvos kunigaikščiais Algirdu ir Gediminu, Maironiu, Dariumi ir Girėnu, prezidente Dalia Grybauskaite ir kitomis įžymybėmis. Devintos klasės mokiniai pristatė svarbiausius istorinius įvykius. Lankytojai galėjo dalyvauti viktorinoje ir pasitikrinti savo istorijos žinias.
Į renginį atvyko ir svečių iš kitų šalių. Žymi Lietuvos menininkė Lina Itagaki 5–11 kl. mokiniams pristatė savo iliustruotas knygas – “Grybo auksas” apie skulptorių Vincą Grybą bei “Sibiro haiku”, už kurią šiais metais įteikta Vokietijos vaikų ir jaunimo literatūros premija. Mokiniai galėjo ne tik klausytis įdomaus menininkės pasakojimo apie savo kūrybą, bet ir dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse. Jie piešė istorijas pagal perskaitytus haiku. Sulankstytas į armonikėlę piešinys arba piešinių serija sutilpo į degtukų dėžutę. Visi norintieji galėjo įsigyti iš autorės knygą “Grybo auksas”. Kartu su ja į mokyklos biblioteką atkeliaus ir Linos Itagaki dovanota knyga “Sibiro haiku”.
Gruodžio 2-osios pavakare iš Briuselio atvyko Andrius Jelaga – sportininkas ir treneris, pradinių klasių mokytojas bei muzikantas. Jis bendrabutyje gyvenantiems vaikams surengė koncertą-diskusiją. Skambėjo „Trakų pilis”, „Raudoni vakarai” ir kitos žinomos lietuviškos dainos istorine tematika. A. Jelaga pauzėse tarp dainų mokinius įtraukė į pokalbį apie lietuvybę ir tautinę savimonę.
Gruožio 3-ąją Hiutenfeldo sporto salėje A. Jelaga surengė grindinio riedulio treniruotes 5–12 kl. mokiniams. Tai gana jauna sporto šaka, jungianti ledo ritulio ir žolės ritulio elementus. Treniruočių metu netrūko sportinio azarto bei gerų emocijų.
Renginio svečiams buvo surengtos ekskursijos į Heidelbergą ir Loršą.
Dėkojame mūsų stažuotojai iš Kauno Vytauto Didžiojo universiteto dr. Sigitai Šilingaitei, kuri globojo mūsų viešnią Liną Itagaki, ir informatikos mokytojui Robertui Lendraičiui už techninę pagalbą.

PV