Videotiltas su Lietuva

Video tiltas su Lietuva (Foto: P. Villuveit)
Video tiltas su Lietuva (Foto: P. Villuveit)

Lapkričio ir sausio mėnesiais mūsų gimnazijos šeštokai dalyvavo bendrame projekte kartu su Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje septintokais. Projekto tikslas – užmegzti ilgalaikius ryšius tarp mokyklų ir išsamiau susipažinti su Lietuvos istorija.
Pirmasis vaizdo susitikimas buvo skirtas mokyklų prisistatymams. Mūsų šeštokai ne tik paruošė skaidres, bet ir nufilmavo trumpą filmuką. Pirmasis susitikimas buvo kupinas jaudulio – juk viskas vyko anglų kalba!
Antrajame projekto etape mūsų moksleiviai tyrinėjo vilko vaikų likimus ir jų istoriją Lietuvoje. Vaikai sužinojo nemažai įdomių ir skausmingų faktų. Naudodamiesi įvairia technika mokiniai sukūrė istorijos mįslių, susijusių su vilko vaikais, ir nusiuntė jas projekto dalyviams Vilniuje. Šie turėjo įminti mįsles ir atsiųsti savo atsakymus. Šeštokai per anglų kalbos pamokas taip pat gavo kūrybinę užduotį. Jie turėjo įsijausti į vilko vaikų situaciją ir parašyti dienoraštį.
Vilniaus moksleiviai, perskaitę Rūtos Šepetys knygą „Tarp pilkų debesų”, tyrinėjo Sibiro tremtinių istoriją. Šia tematika jie rašė eilėraščius, kūrė 3D objektus ir piešė paveikslus.
Antrasis nuotolinis susitikimas tarp mokyklų buvo skirtas darbų pristatymams. Projekto dalyviai noriai dalinosi mintimis ir išreiškė norą tęsti bendradarbiavimą.

PV

Video tiltas su Lietuva (Foto: P. Villuveit)
Video tiltas su Lietuva (Foto: P. Villuveit)
Video tiltas su Lietuva (Foto: P. Villuveit)
Video tiltas su Lietuva (Foto: P. Villuveit)
Video tiltas su Lietuva (Foto: P. Villuveit)
Video tiltas su Lietuva (Foto: P. Villuveit)
Video tiltas su Lietuva (Foto: P. Villuveit)
Video tiltas su Lietuva (Foto: P. Villuveit)
Video tiltas su Lietuva (Foto: P. Villuveit)
Video tiltas su Lietuva (Foto: P. Villuveit)