Švenčiame Vasario 16-ąją

Švenčiame Vasario 16-ąją (Foto: R. Lendraitis)
Švenčiame Vasario 16-ąją (Foto: R. Lendraitis)

Vasario 16 d. mūsų gimnazija šventė Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Tądien buvo vykdomos įvairiausios veiklos, skirtos šiai Lietuvai ir mūsų mokyklai svarbiai datai paminėti. Mokinių ir mokytojų aprangoje ar jos detalėse trečiadienį atspindėjo bent viena iš Lietuvos Respublikos vėliavos spalvų. Gimnaziją šventiškai papuošė dailės mokytoja Aina Janulionienė kartu su septintokais, aštuntokais ir dailės būrelio nariais.
Šokių būrelio nariai Adomas K. (8 kl.) ir Noja Š. (12 kl.), apsirengę tautiniais rūbais, visus pasitiko prie įėjimo į mokyklą ir siūlė prisisegti kaspinėlius, pagaminus iš trispalvės juostelės. Mokinius papuošė būrelio vadovė Audronė Ručienė. Vėliau kaspinėlius klasėse dalino katalikško jaunimo grupės narės Gustė U. (7 kl.) ir Karolina D. (9 kl.).
Aidėjo orkestro būrelio – Leticijos M. (8 kl.), Ąžuolo O. (8 kl.), Mildos Ū. (8 kl.) ir Monikos J. (9 kl.) – atliekama lietuviška muzika, parinkta vadovo Gintaro Ručio. Vaizdo įraše, kurį buvo galima išvysti gimnazijos fojė, skambėjo dešimtokės Auksės O. eilės ir daina, sukosi gimnazijos šokėjų poros. Už vaizdo medžiagos montavimą atsakingas buvo mokytojas Robertas Lendraitis.
Per pirmąsias pamokas mokytojai pasakojo, kodėl švenčiama Vasario 16-oji. Vėliau visose klasėse vyko viktorina „Ką aš žinau apie Lietuvą?“ Jos klausimus parengė mokytojos Inesa Grikšaitė-Lendraitienė ir Dalė Kriščiūnienė.
Paskatinti mokytojo Povilo Villuveit, gimnazistai savo mintis apie laisvę užrašė lietuvių ir vokiečių kalbomis. Vėliau iš trispalvių kortelių su užrašais kartu sudėliojo Lietuvos vėliavą.
Gimnazijos kieme šalia Vokietijos ir Europos Sąjungos vėliavų suplevėsavo trispalvė, buvo giedamas Lietuvos himnas. Vėliavą iškilmingai kėlė dvyliktokai Noja Š. ir Frederic N. Vėliavos kėlimo ceremoniją mokytojas Armin Sueß filmavo dronu. Mokyklos vadovė Rasa Weiß nuoširdžiai pasveikino susirinkusiuosius su gražia švente, kuri yra ir mūsų gimnazijos vardo diena.
Tądien buvo apdovanoti akcijos „Lietuva mano kasdienybėje“ nugalėtojai. Pirmąją vietą užėmė Emilia K. (8 kl.), antrą vietą iškovojo Philip N. (6 kl.), o trečią – Aldas S. (12 kl.). Mokiniai iš įvairiausių daiktų bei medžiagų kūrė Lietuvos Respublikos simbolius ir savo kūrinius fotografavo. Akciją inicijavo ir pravedė mokytojai Asta D`Elia ir Povilas Villuveit.
Bibliotekos vedėja Raimunda Jankūnienė parengė knygų parodą apie Vasario 16-ąją. Stendą apie istorijos faktus paruošė katalikiško jaunimo grupė ir jos vadovė Dalė Kriščiūnienė. Po pietų grupės nariams mokytoja Dalė ir kunigas dr. Virginijus Grigutis surengė viktoriną „Lietuva – nepriklausoma valstybė“.
Viršutiniame aukšte buvo atidaryta paroda, skirta Nepriklausomybės dienai. Dailės mokytoja Aina Janulionienė džiaugėsi jaunųjų menininkų dailės darbeliais ir molio bei plastilino dirbiniais, kvietė jais pasigrožėti.
Per Povilo Villuveit vedamas Lietuvos pažinimo pamokas 9 ir 10 klasėse buvo vykdomas projektas apie Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarus. Devintokė Lena G. nupiešė puikius dviejų signatarų portretus. Jie taip pat eksponuojami parodoje. Be to, pirmame aukšte galima apžiūrėti Ainos Janulionienės kartu su Gintaru Ručiu paruoštą stendą apie Kauną – Europos kultūros sostinę.
Puikiai pavykusią šventę koordinavo direktorės pavaduotoja Irena Sattler.

AD