„Draugystės tiltas 2022“ Atėnuose

„Draugystės tiltas 2022“ Atėnuose (Foto: P. Villuveit)
„Draugystės tiltas 2022“ Atėnuose (Foto: P. Villuveit)

Birželio 10–12 d. Atėnuose vyko kasmetinis lituanistinių mokyklų bei lietuvių bendruomenių sąskrydis, sutraukiantis nemažą būrelį lietuvių, išsisklaidžiusių po visą Europą. Renginį, kurio šūkis buvo „Leiskimės į odisėją – grįžkime namo”, organizavo Graikijos lituanistinė mokykla „Giliukai” ir jos vadovės Viktorija Gribinaitė-Naki ir Ernesta Kazlauskaitė-Tsakona. Šiemet į renginį dalyviai rinkosi iš Airijos, Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Vokietijos, Kipro ir, be abejo, pačios Graikijos. Mūsų Vasario 16-osios gimnazijai atstovavo mokytojas Povilas Villuveit su šeima.
Penktadienio pavakare pajūrio viešbutyje „Congo Palace”, kuriame vyko sąskrydis, rinkosi susitikimo dalyviai. Skaniai užkandę, lituanistinių mokyklų bei bendruomenių atstovai pristatė „namų darbus” – dalyviai buvo gavę užduotį gyvai ir nuotaikingai pristatyti savo mokyklą. Vieni pateikė vaizdo įrašą, kiti gyvai repavo ir dainavo ar dalinosi nuotraukomis.
Mūsų gimnazijos atstovai paruošė trumpą pristatymą ir žaidimą „Auksinis protas”. Šeštokė Henrieta V. ir šeštadieninės mokyklos mokinė Augustė V. skaitė klausimus, kas įdėmiai klausėsi pristatymo ir teisingai į juos atsakė, tas turėjo galimybę laimėti prizus su Vasario 16-osios atributika. Nors diena, praleista kelionėje, buvo sunki, po oficialios atidarymo dalies niekas neskubėjo skirstytis. Viešbučio kiemelis dar ilgai aidėjo nuo lietuviškų dainų.
Šeštadienį laikas buvo skirtas seminarams ir įvairioms veikloms. Visi vaikai dalyvavo edukacinėje programoje. Jų laukė įspūdingas susitikimas jūros vėžlių gelbėjimo centre, kur dideliuose kubiluose auginami ir gydomi išgelbėti sužeisti vėžliukai.
Lektorės Jolantos Nėjutės seminare „Kaip sukurti stiprią mokyklą?” mokytojai dalinosi patirtimi, kalbėjo apie stipriąsias mokyklų puses ir diskutavo apie tai, kaip galima būtų dar efektyviau organizuoti darbą mokykloje, kokias veiklas pasiūlyti, kad jos taptų dar patrauklesnės, pritrauktų dar daugiau mokinių. Lektorių Linos Baltrukonienės ir Dalios Staponkutės vedamas seminaras „Kaip švęsti gyvenimą“ buvo skirtas šeimoms, susiduriančioms su tarpkultūrinėmis problemomis.
Po pietų visi dalyviai pasinėrė į tautodailę: vadovaujami tautodailininkų iš Lietuvos pynė Vilniaus krašto verbas, karpė karpinius, kuriais galėtų papuošti Kalėdų eglutę, ir iš kartono gamino Užgavėnių kaukes. Po vakarienės renginio dalyvių laukė vakaronė. Folkloro ansamblis iš Panevėžio „Raskila” visus pakvietė šokti ir dainuoti lietuvių liaudies dainas.
Paskutinė sąskrydžio diena buvo skirta ekskursijai į Atėnuose esantį Akropolį.
2023 m. „Draugystės tiltas” dalyvius pakvies į Hurgadą Egipte. Jau dabar žinoma, kad renginį kuruos lituanistinė mokykla „Jūros arkliukai”.

PV