Nuotolinė pilietiškumo pamoka „Laisvė – ne duotybė, o sąmoningas apsisprendimas“

Nuotolinė pilietiškumo pamoka „Laisvė – ne duotybė, o sąmoningas apsisprendimas“ (Foto: A. D' Elia)
Nuotolinė pilietiškumo pamoka „Laisvė – ne duotybė, o sąmoningas apsisprendimas“ (Foto: A. D’ Elia)

Birželio 9 d. 10 klasės mokiniai ir keli devintokai dalyvavo nuotolinėje pilietiškumo pamokoje. Ji karūnavo bendrą Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos ir Vokietijos Vasario 16-osios gimnazijos kūrybinį projektą, skirtą Lietuvos disidento Romo Kalantos 50-osioms žūties metinėms paminėti. Projektą įgyvendino lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Santa Marcinkevičiūtė ir Asta D`Elia.
Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokinė Taja T. skaitė pranešimą apie kovas už laisvę. Vėliau visi klausėsi mūsų dešimtokės Ievos L. pranešimo apie užsienio lietuvių indėlį kovojant už laisvę ir nepriklausomybę. Gimnazistės pabrėžė, kad abiejų mokyklų vardai tiesiogiai susiję su laisve ir šių gimnazijų mokiniai buvo ir yra ugdomi pilietiškumo dvasia. Erika P., Alytaus apskrities Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės jaunoji šaulė, pasakojo apie organizacijos veiklą ir dalijosi savo patirtimi.
Kadangi projekto dalyvius suvienijo ne tik laisve degančios širdys, bet ir įsižiebusi kūrybinė liepsnelė, mokiniai skaitė vieni kitų eilėraščius. Juos gimnazistai kūrė visą gegužės mėnesį. Tarptautinio kūrybinio projekto darbai bus sudėti į bendrą elektroninę knygą, o jos viršelį sukurs mūsų devintokas Kasparas J.
Nuotolinėje pamokoje dalyvavo ir Vasario 16-osios gimnazijos direktorė Rasa Weiß. Ji padėkojo projekto sumanytojoms, pasidžiaugė gražiais mokinių darbais ir brandžiomis mintimis.

AD

Nuotolinė pilietiškumo pamoka „Laisvė – ne duotybė, o sąmoningas apsisprendimas“ (Foto: A. D' Elia)
Nuotolinė pilietiškumo pamoka „Laisvė – ne duotybė, o sąmoningas apsisprendimas“ (Foto: A. D’ Elia)
Nuotolinė pilietiškumo pamoka „Laisvė – ne duotybė, o sąmoningas apsisprendimas“ (Foto: S. Marcinkjevičiūtė)
Nuotolinė pilietiškumo pamoka „Laisvė – ne duotybė, o sąmoningas apsisprendimas“ (Foto: S. Marcinkevičiūtė)
Nuotolinė pilietiškumo pamoka „Laisvė – ne duotybė, o sąmoningas apsisprendimas“ (Foto: A. D' Elia)
Nuotolinė pilietiškumo pamoka „Laisvė – ne duotybė, o sąmoningas apsisprendimas“ (Foto: A. D’ Elia)
Nuotolinė pilietiškumo pamoka „Laisvė – ne duotybė, o sąmoningas apsisprendimas“ (Foto: A. D' Elia)
Nuotolinė pilietiškumo pamoka „Laisvė – ne duotybė, o sąmoningas apsisprendimas“ (Foto: A. D’ Elia)
Nuotolinė pilietiškumo pamoka „Laisvė – ne duotybė, o sąmoningas apsisprendimas“ (Foto: A. D' Elia)
Nuotolinė pilietiškumo pamoka „Laisvė – ne duotybė, o sąmoningas apsisprendimas“ (Foto: A. D’ Elia)